کد خبر: 75721

نماینده مردم بافت در مجلس:

نماینده مردم بافت در مجلس گفت: کرم خراط، گردوکاران بافت، رابر و ارزوئیه را به خاک سیاه نشانده است و خواستار اقدام جدی در راستای مبارزه با این آفت هستیم.

به گزارش کرمان خبر ، علیرضا منظری‌توکلی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی مدیران، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و صنوف کشاورزی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی در استانداری کرمان برگزار شد، اظهار کرد: بیشترین جمعیت دامی در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ارزوئیه انبار غله استان کرمان و کشور است، بیان کرد: بیشترین سطح زیرکشت محصولات باغی را در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه داریم.

این نماینده مجلس از سفر معاونان وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه خبر داد و یادآور شد: سه صورتجلسه از این سفرها تهیه شده است که به وزیر جهاد کشاورزی ارائه می‌شود.

منظری‌توکلی عنوان کرد: عشایر بافت، رابر و ارزوئیه بیشترین تولیدات دامی و کرک دارند و از استاندار کرمان و مدیرکل عشایری استان در راستای تشکیل کمیته پیگیری و رفع مشکلات عشایر قدردانی می‌کنم.

وی خواستار رفع مشکلات عشایر شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه از جمله تامین نقدینگی با سود کم، رفع مشکل کارخانه کرک بافت، خرید تضمینی دام و جلوگیری از قاچاق دام شد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تامین اعتبار برای لایه‌روبی قنات‌ها و ساخت و بازسازی کانال‌ها، حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش فرآوری کرک و راه‌‌اندازی ایستگاه تحقیقات گردو رابر توسط وزارت جهاد کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

منظری‌توکلی تصریح کرد: کرم خراط مردم گردوکار بافت، رابر و ارزوئیه را به خاک سیاه نشانده است و خواستار اقدام جدی در راستای مبارزه با این آفت هستیم.

وی همچنین اختصاص اعتبارات برای کشت گلخانه‌ای، ادامه طرح تمدید بازپرداخت وام کشاورزان بافت، رابر و ارزوئیه به مدت پنج سال و تکمیل سدهای خاکی در منطقه را خواستار شد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ابتکار استاندار کرمان در زمینه ارائه طرح همیاران آب خاطرنشان کرد: همدلی و همزبانی در استان کرمان وجود دارد و مردم هم استاندار کرمان را دوست دارند و با وی همکاری می‌کنند.

فارس