کد خبر: 77133

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه کشاورزی استان ۷ هزار سال قدمت دارد، گفت: این راه با نگارش کتاب اقتصاد و تجارت کرمان آغاز شده و همچنان در مباحث دیگر ادامه دارد.

به گزارش کرمان خبر، محسن جلال‌پور صبح امروز در آیین رونمایی از کتاب تاریخ اقتصاد و تجارت کرمان اظهار کرد: نگارش این کتاب از سه سال قبل در اتاق بازرگانی کرمان آغاز شد تا ناگفته‌های این استان را در حوزه اقتصاد و تجارت به رشته تحریر در آورد.

وی با تاکید بر تعامل فرهنگ و اقتصاد افزود:با زیربنای درست فرهنگی می‌توان اقتصاد صحیحی را بنا کرد، رشته پیوند اقتصاد و فرهنگ ناگسستنی است.

جلال‌پور با اشاره به اقتصاد فعال و پویای ایران در دوره سلجوقیان و صفویه ادامه داد: ورود به مسائل فرهنگ مرتبط با اقتصاد اهمیت دارد و اقتصاد کرمان طی ادوار گذشته پویا بوده و استان در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی اقدامات ارزشمندی داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: کرمان در بسیاری از صنایع از جمله کاغذسازی و شال‌بافی فعالیت مثمر داشته، اما هیچ‌کدام از این موارد ثبت نشده است.

وی گفت: ما خلأ جدی در امر نگارش اقتصاد و تجارت کرمان داشتیم، کرمان چهارراه تجارت کشور بوده و از دلایل آن وجود کاروانسراهای متعدد از جمله هندوها است.

جلال‌پور با بیان اینکه کشاورزی کرمان هفت هزار سال قدمت دارد و به دنبال هستیم تا بخشی از این موارد را ثبت کنیم، خاطرنشان کرد: این راه با نگارش کتاب اقتصاد و تجارت کرمان آغاز شده و همچنان در مباحث دیگر ادامه دارد.

 

فارس