کد خبر: 78981

وزیر کشاورزی در واکنش به خبر برنج‌های آلوده:

حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در پاسخ به سوال خبرنگاران، درباره توزیع برنج‌های تاریخ مصرف گذشته و آلوده گفت: برنج آلوده توزیع نشده و شرکت بازرگانی دولتی هیچ گونه برنج آلوده‌ای را توزیع نخواهد کرد.

به گزارش کرمان خبر ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه نشست خبری دیدار با وزیر امور خارجه مغولستان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، درباره توزیع برنج‌های تاریخ مصرف گذشته و آلوده گفت: چه کسی این موضوع را مطرح کرده است.

حجتی وقتی پاسخ شنید خبرگزاری‌ها، گفت: خبرگزاری‌ها بیخود کرده‌اند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: برنج آلوده توزیع نشده و شرکت بازرگانی دولتی هیچ گونه برنج آلوده‌ای را توزیع نکرده ،مجاز به توزیع نیست و توزیع نخواهد بود.

حجتی در پاسخ به سوال خبرنگاران که گفتند سازمان غذا و دارو نسبت به این مسئله خرده گرفته و موضوع را پیگیری می‌کند،گفت: من از این داستان خبر ندارم.

حجتی همچنین در پاسخ به این سوال که گفته شده شما نشستی را با شرکت بازرگانی دولت ایران داشته‌اید و به آنها تذکر داده‌اید که در خرید و توزیع کالاها دقت کنند، اظهار داشت: ما با همکاران به طور مرتب جلسه داریم و این جلسات ربطی به برنج ندارد.

وی افزود: محصولات غذایی تاریخ مصرف و مشخصات فنی و شرایط نگهداری دارد. وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اگر به هر دلیلی امکان توزیع محصولی در زمان خودش وجود نداشته باشد پس از بررسی و تست و آزمایش و ارزیابی ممکن است دوره‌ای برای مصرف آن تمدید شود.

وی افزود: تا آنجا که من اطلاع دارم برنج آلوده‌ای توزیع نشده و همچنین هیچ برنج تاریخ گذشته‌ای توزیع نشده و نخواهد شد. حجتی تصریح کرد: برنجی که عرضه شده تاریخ مصرف آن پس از تست و بررسی توسط دستگاه‌های مربوطه تمدید و سپس عرضه شده است و این طبیعی است و اتفاق جدیدی نیست.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: من نمی‌دانم صدا و سیما دنبال چیست؟ امروز در جلسه‌ای که حضور داشتم همکاران به من گفتند رادیو روی بحث توزیع برنج آلوده و تاریخ مصرف گذشته معرکه گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره بازپس‌گیری بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی در برنامه ششم تصریح کرد: از این مباحث زیاد است اما هنوز ما در این رابطه بحثی نداشته‌ایم.

وی در واکنش به اینکه این موضوع پیشنهاد سازمان مدیریت است که منتشر شده، گفت: چیزهای زیادی منتشر می‌شود اما ما در این رابطه بحثی نداریم. نسبت به آنچه که اصرار داشته و داریم، به عنوان متولی تولید این است که درهای واردات به روی کشور باز نشود تا محصولی که با تلاش و مشقت و گرفتاری در کشور تولید می‌شود با ارز حاصل از محل فروش نفت بدون حساب و کتاب به کشور وارد شود.

وی گفت: این موضوع هنوز در برنامه ششم در دستور کار دولت نیست،هر موقع در دستور کار قرار گرفت می‌بینیم چه چیزی مطرح شده و برای آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.

خبرگزاری دانشجو