کد خبر: 86234

در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اعلام شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با انتقاد از عملکرد ضعیف بانک‌های استان گفت: برخی از بانک‌ها دلیل عملکرد ضعیف خود را عدم مراجعه متقاضیان می‌دانند که نمی‌تواند قابل قبول باشد.

به گزارش کرمان خبر  به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با انتقاد از عملکرد ضعیف بانک‌های استان اظهار داشت: برخی از بانک‌ها دلیل عملکرد ضعیف خود را عدم مراجعه متقاضیان می‌دانند که نمی‌تواند قابل قبول باشد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان افزود: برای بررسی این ادعا، بانک‌ها باید طی دو روز آینده اسامی متقاضیانی که پرونده آنها در بانک‌ها قابل پرداخت است، اما مراجعه‌ای نداشته‌اند را به استانداری ارسال کنند.

وی یادآور شد: در روزهای نخست آغاز به کار در استانداری کرمان در دومین جلسه کارگروه رفع موانع تولید دریافتم که برخی از بانک‌های استان عملکرد مثبتی ندارند و این در حالی است که هیچ‌گاه خلاف ضوابط و قوانین از آنها درخواستی نشده است.

وی خواستار بررسی و رسیدگی به پرونده‌های بانکی از سوی اداره کل هماهنگی امور اقتصادی استان شد و تصریح کرد: این گزارش‌ها باید در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ارائه شود تا چنانچه مشکلاتی وجود دارد، برطرف شود.

فدایی با تاکید بر اینکه جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان باید ترتیبی دهد که عملکرد بسیار ضعیف بانک‌های استان طی دو ماه آینده جبران شود، خاطرنشان کرد: از مجموع یک‌هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی بانک‌ها به‌صورت تکلیفی برای تامین منابع مالی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی استان، تاکنون برای صنعت شمال استان 151 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به نامه وزارت کشور و ارائه آمار و اطلاعات از بانک‌های استان یادآور شد: در صورتی که بانک‌ها نسبت به این آمار ارائه شده از سوی وزارت کشور اظهارنظری داشته باشند، می‌توانند طی سه روز آینده با ارائه مستندات مربوطه به استانداری کرمان، نسبت به اصلاح آمار و اطلاعات دریافت شده اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان از برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه استان و ارائه گزارشی از وضعیت بانک‌های استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بانک‌ها در اسرع وقت پرداخت‌های مربوط به رونق تولید، پرداخت‌های مستقیم و یا سایر موارد را به تفکیک به استانداری اعلام کنند.

جایگاه شانزدهم استان کرمان در رتبه‌بندی پرداخت تسهیلات رونق تولید 96 

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از پرداخت تسهیلات مستقیم 50 طرح به مبلغ 711 میلیارد ریال از سوی بانک‌های استان خبر داد و گفت: استان کرمان در رتبه‌بندی پرداخت تسهیلات رونق تولید 96 و انتقالی 95 کشور با پرداخت تسهیلات 158 طرح به مبلغ یک‌هزار و 491 میلیارد ریال در جایگاه شانزدهم قرار دارد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان نیز افزود: 239 طرح به بانک‌های استان معرفی شده که 129 طرح به‌دلیل مختلفی همچون عدم مراجعه، انصراف، عدم تکمیل پرونده، عدم ارائه مدارک، عدم تصویب و یا عدم ارائه وثیقه بلاتکلیف مانده‌اند.