کد خبر: 87259

مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان:

مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان به کشاورزان استان کرمان خسارت وارد شده است گفت: ۳۰ هزار تن محصول پسته استان کرمان خراب شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، عباس سعیدی در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس و هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و مدیران بانک‌های استان که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برای پیگیری اجرایی شدن امهال وام‌های کشاورزی و اعطای تسهیلات برای واحدهای فعال اقتصادی برگزار شد با بیان اینکه مبحث اراضی ملی چند سالی در حال پیگیری است اظهار داشت: برنامه‌ریزی می‌کنیم تا اراضی مردم سنددار شوند.

وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی بعضی محصولات کشاورزی به صلاح نیست افزود: خرید تضمینی در قیمت برخی محصولات برای کشاورزان تاثیر منفی می‌گذارد.

مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با بیان اینکه امسال بدترین سال زراعی برای کشاورزان ما در استان کرمان بود گفت: کشاورزان ما امسال خسارات زیادی دیدند که این خسارت هیچ ربطی به سموم کشاورزی ندارد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان به کشاورزان استان کرمان خسارت وارد شده عنوان کرد: حدود 30 هزار تن محصول پسته استان کرمان خراب شده است.

سعیدی افزود: مکاتبات لازم برای پرداخت صد درصد غرامت بیمه کشاورزی انجام شده است و پیگیر این مسئله هستیم.

550 هکتار اراضی بنه و بادام استان کرمان حال تخریب است

مهدی رجبی‌زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در این جلسه اظهار داشت: آرزو دارم تا مشکل اراضی تصرفی حل شود و وقت خود را فقط وقف منابع طبیعی کنیم.

وی با بیان اینکه 550 هکتار از اراضی بنه و بادام در استان کرمان حال تخریب است گفت: این در حالیست که ما مجبوریم وقت خود را صرف اراضی تصرفی کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان عنوان کرد: هنوز بعد از گذشت 60 سال حدود 500 تا 600 هکتار از اراضی در شمال استان عدم اجرای قانون داریم.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/