کد خبر: 87342

درسفر رییس بنیاد مستضعفان کشور به قلعه گنج؛

رییس بنیاد مستضعفان کشور در سفر به قلعه گنج روند اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی را بررسی و یک طرح را افتتاح کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛  در سفر سعیدی کیا به شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج بوستان روستای چاه مازگی که به همت بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی با هزینه صد میلیون تومان ساخته شده است، به بهره برداری رسید

 همچنین رییس بنیاد مستضعفان کشوریک دستگاه خودرو سمند به ارزش50میلیون تومان را به نیروی انتظامی قلعه گنج اهدا کرد.

در بازدید وی از طرح های اشتغال زایی ایجاد گلخانه جالیزی در روستای وکیل آباد اعلام شد بیش از 7/5هکتار گلخانه جالیزی با پرداخت تسهیلات بنیاد علوی در  این روستا ایجاد و  زمینه اشتغال 50نفر فراهم شده است .

 سعیدی کیا  در بازدید از مجتمع پرورش بز شیری مورسیای اسپانیایی در قلعه گنج  گفت این مجتمع   ظرفیت پرورش  سه هزار راس دام را دارد ودر مرحله نخست بیش از هزار بز برای این مجتمع تامین شده  است

وی خاطرنشان کرد: به منظور افزایش بهره وری در دامداریها وتوسعه دامداری تاکنون 15راس به مردم روستاهای قلعه گنج داده شده است و تاپایان  سال 60بز دیگر به اهالی روستاهای این شهرستان داده می شود.

رییس بنیاد مستضعفان کشور در بازدید از طرح توان افزایی در روستای رودباهکی قلعه گنج  در جمع مردم گفت با استفاده تسهیلات صندوق مشاغل خانگی این طرح در 20روستای قلعه گنج اجرا شده و مرحله دوم  طرح در 40روستای دیگر اجرا میشود .

طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از سال 1393 به پیشنهاد استاندار کرمان و مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور نیز مطرح است با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا شده و تشکیل صندوق های خرد روستایی برای تجمیع سرمایه های مردم و اعطای تسهیلات برای ایجاد مشاغل پایدار است.

رییس بنیاد مستضعفان کشور بمنظور بررسی روند  اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی یک روز در ماه  به قلعه گنج سفر می کند

منبع/ خبر گزاری صداوسیما 

انتهای پیام/