کد خبر: 87353

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اجرای چهارمین مرحله از طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی گفت: این طرح در ۴۱۰ روستا و برای ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد روستایی در استان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ علی‌اکبر سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اجرای چهارمین مرحله از طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی اظهار داشت: این طرح از 21 مهر ماه آغاز شده و به مدت یک ماه در استان اجرا شده و تا 21 آبان ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در 410 روستا از 5 هزار و 800 روستای استان اجرا می‌شود گفت: 12 هزار و 400 واحد مسکونی روستایی ما توسط کارشناسان مجرب  بررسی می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در این طرح با استقرار کارشناسان آموزش دیده اطلاعات مسکن‌های روستایی احصا می‌شود افزود: این طرح با هدف ویژگی‌های مسکن روستایی که در حال حاضر از آنها استفاده می‌شود چه آنها که بازسازی و مقاومسازی شدند و چه مسکن‌های غیرمقاوم روستایی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی یک طرح آمارگیری صفر نیست عنوان کرد: در این طرح به دنبال اعداد و ارقام نبوده و بیشتر بررسی‌ جنبه‌های کیفی و ویژگی‌های مسکن از بعد معماری، انرژی و حتی جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی مدنظر است.

سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه در روستاها معیشت مردم به خانه‌های آنها وابسته است بیان کرد: در مسکن روستایی باید در کنار مسکن، دام، کارکردها، فضاها، مصالح، زیرساخت‌ها و غیره با توجه به رضایتمندی مردم روستایی از مسکن‌های ساخته شده و با بهرهگیری از دانش و مصالح بومی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا خدمات بهتر، مسکن بهتر و آسایش بهتری را با توجه به نظر و خاسته مردم فراهم کنیم گفت: امیدواریم که با همراهی و همکاری مسئولان، دهیاران و شوراهای روستایی دراین طرح به پایش مطلوبی از ویژگی‌های مسکن روستایی احداث شده و مورد استفاده مردم دست پیدا کنیم و اگر اشکلاتی هم هست در این طرح بررسی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه میزان مطلوب بودن مسکن‌های روستایی برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد افزود: البته این 50 درصد کار است و نیمی از راه مانده است.

وی با بیان اینکه در نیمه دوم کار و در افق 10 ساله در استان بالغ بر 100 هزار مسکن روستایی احداث می‌شود گفت: به دنبال این هستیم تا با استفاده از دانش بومی مردم در احداث این بناها، رضایتمندی و آسایش مردم را داشته باشیم.

انتهای پیام/