کد خبر: 87446

در نخستین جلسه شورای اداری سه شهرستان دلگان قلعه گنج و رودبار جنوب تصویب طرح احیای تالاب جازموریان در سطح ملی اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، فرماندار شهرستان قلعه گنج ضمن ارائه گزارشی از خدمات انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج گفت: این  شهرستان  به لحاظ برخورداری از معین اقتصادی بنیاد مستضعفان کشور به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی ملی کشور شناخته شده  است.

عطا ناوکی  با اشاره به خشکیدن تالاب جازموریان در اثر خشکسالی و مدیریت ناصحیح افزود :‌  امروزه کانون ۲۵ درصد از ریز گردهای ایران را به خود اختصاص داده که به تازگی با پیگیرهای انجام شده ، احیا تالاب جازموریان به مصوبه ملی رسیده است

وی به ارتباط بین چندین روستای بخش چاه دادخدابه بخش جلگه هاشم در منطقه سیستان و بلوچستان اشاره کرد وافزود: راه مواصلاتی بین روستای زیارت گیاهان در بخش چاه دادخدا به روستای چاه اسحاق که معضلی برای رفت وآمد این مناطق شده است به زودی آسفالت می شود.

عطاپور فرماندار شهرستان رودبار جنوب هم به دارا بودن هزار و ۴۴۱ حلقه چاه کشاورزی در رودبار جنوب اشاره کرد و افزود: چاهای کشاورزی یکی از دغدغه های اصلی ماست که بحث های امنیتی را هم بدنبال داشته است.

وی افزود:یکی از ضروریت های این سه شهرستان بحث احیای تالاب جازموریان ،بحث دام معیشت مردم است که می تواند منطقه را به یک منطقه امن بصورت پایدار تبدیل کند.

مجتبی شجاعی فرماندار شهرستان دلگان نیز گفت: شهرستان دلگان به لحاظ موقعیت اقلیمی خاص یکی از شهرستانهای سرسبز شهرستان استان سیستان و بلوچستان است که به لحاظ وسعت یکی از بزرگترین شهرستانهای این استان محسوب میشود.

فرماندارشهرستان دلگان هدف از برگزاری این جلسه مشترک ارائه راهکارهای لازم جهت پایداری منطقه ومعیشت مردم این مناطق عنوان کرد که می تواند از لحاظ امنیتی و اشتغال در منطقه به این مناطق کمک کرد . 

کمک به احیا تالاب جازموریان، اتصال محور زیارت گیاهان به چاه اسحاق، برگزاری بازی های دوستانه سه جانبه در رشته های(فوتبال،فوتسال،دومیدانی)به میزبانی یکی از شهرستانها در آینده، جشن برگزاری غذاهای سنتی و بومی به میزبانی شهرستان دلگان، دعوت و برگزاری همایش سران طوایف در آینده نزدیک از مصوبات این نشست بود . 

 


انتهای پیام/