کد خبر: 87566

عدم حضور استاندار کرمان در جلسه بررسی مشکلات آبی استان این جلسه را به نشست خبری با انجم‌شعاع معاون وزیر نیرو تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ صبح امروز که قرار بود جلسه استاندار کرمان با انجم شعاع معاون وزیر نیرو  و مدیران استانی وزارت نیرو ساعت 7 صبح در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شود به دلیل عدم حضور محمدجواد فدایی استاندار کرمان لغو شد.

در این جلسه که خبرنگاران نیز حضور داشتند و از ساعت 7 صبح منتظر حضور استاندار بودند، بعد از اطلاع‌رسانی از نیامدن محمدجواد فدایی به جلسه پرسش و پاسخ از رضا انجم‌شعاع معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو تبدیل شد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

انجم‌شعاع معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو با اشاره به اینکه جلسات شورای حقوقی وزارت نیرو در استان‌ها تشکیل می‌شود و این سیاست وزارتخانه نیرو است اظهار داشت: این جلسات امروز در کرمان با حضور دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تقویت هماهنگی و تعامل در این جلسات مورد تاکید است گفت: هماهنگی بسیار نزدیک با شورای حفظ حقوق بیت‌المال در استان‌ها در این جلسات پیگیری می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو با اشاره به اینکه موضوع آب برای کرمان یک موضوع مهم است بیان کرد: حفاظت از منابع آبی در این جلسات رصد می‌شود.

وی با اشاره به نقش استان‌ها در صدور اسناد مالکیت و تملک اراضی عنوان کرد: حدود سه سال قبل تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت نیرو، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد بسته شده است.

انجم‌شعاع با بیان اینکه حدود 140 هزار کیلومتر رودخانه بزرگ در کشور داریم که تعیین بستر رودخانه‌ها بر عهده وزارت نیرو است افزود: اطلاعات رودخانه‌ها در طرح کاداستر از تصرف بستر رودخانه‌ها جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نقشه‌های بالغ بر 20 هزار کیلومتر رودخانه در کشور آماده و تعیین تکلیف شده است گفت: حدود 40 هزار کیلومتر اطلاعات آن شناسایی و جمع‌آوری شده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو با بیان اینکه در استان کرمان نیز این رودخانه‌ها در طرح کاداستر ثبت می‌شوند افزود: حفاظت از منابع آبی در استان کرمان با توجه به کمبود آبی که وجود دارد بسیار ضروری‌تر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موفقیت‌های وزارت نیرو در حوزه جذب سرمایه‌گذار و فاینانس‌های خارجی است بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب کشور بیش از 30 هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری با بخش غیردولتی داشته و تعامل خوبی وجود دارد.

منبع/ خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/