کد خبر: 87575

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به تفاهم نامه‌ای که با کمک کمیته امداد و استانداری کرمان امضا شده است گفت: ۳ هزار مسکن مددجویی در استان کرمان توسط بسیج و سپاه ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار محمد مطهری در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: امروز در سراسر کشور و استان کرمان اجتماع بسیجیان در قالب حلقه‌های معرفت در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیج یکی از الطاف انقلاب است و امام خمینی(ره) یازده ماه قبل از آغاز جنگ فرمان تشکیل این سازمان را صادر کردند گفت: آینده بسیج توسط امام راحل روشن بود و سرنوشت طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین جنگ قرن توسط بسیج تغییر کرد.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرمود "در جنگ پیروزی از آن ما بود و دشمنان چیزی جز خسارت نداشتند" افزود: امروز می‌بینیم که پیروز واقعی ما بودیم و صدام به سزای اعمال خود رسید و اعرابی که از وی حمایت می‌کردند امروز در چه خفت و خاری هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از توطئه‌های منافقین در کشور توسط بسیج و گروه‌های مقاومت بسیج خنثی شد تصریح کرد: اقدامات بسیج تاکنون باعث تثبیت انقلاب اسلامی شده است.

مطهری با اشاره به اینکه در جنگ سازمان بسیج در درون ساختار سپاه قرار گرفت و به کمک دیگر نیروهای مسلح بخش زیادی از خاک ایران که تصرف شده بود از دشمن پس گرفته شد خاطرنشان کرد: در عملیات طریق‌القدس و فتح‌المبین و بیت‌المقدس بسیج نقش بسیار موثری داشت و نیروهای بسیجی توانستند بسیاری از شهرها و روستاهای تصرف شده را پس بگیرند.

وی با بیان اینکه بسیج دارای انگیزه الهی است و برای خدا اقدامات کرده و عرصه‌های مختلف حاضر می‌شود افزود: بسیج در پشتیبانی جنگ نیز نقش بااهمیتی داشت و خواهران بسیجی در پشت جبهه حمایت‌های خوبی را انجام دادند.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: دهه دوم انقلاب که بحث سازندگی آغاز شد بسیج به کمک دولت رفت و در سازندگی کشور و ریشه کنی فلج اطفال یک نقش مهم را از خود به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به اینکه بسیج در دهه سوم انقلاب به مقابله دشمن در جنگ نرم رفت افزود: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب هشدار شبیخون فرهنگی را دادند بسیج وارد عمل شد و در این جنگ نیز گوش به فرمان ولایت عمل کرد.

مطهری با بیان اینکه روشنگری بسیج در بسیاری موارد باعث شد تا توطئه‌گران داخلی و خارجی از مواضع خود کوتاه بیایند و سرکوب شدند گفت: امروز تفکر بسیج به دنیا راه یافته و جوانان بسیاری از کشورهای منطقه با القا گرفتن از تفکر بسیجی مردم ایران در مقابل استکبار ایستادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا داعش را برای حمایت از اسرائیل در منطقه پشتیبانی کرد اما رزمندگان اسلام در سوریه و عراق با تفکر بسیجی این گروه تروریستی را سرکوب کردند افزود: امروز بسیج گروه‌های جهادی را راه‌ا‌ندازی کرده و در نقاط محروم به کمک مردم محروم در همه نقاط آمده است.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه با قرارداد و تفاهم نامه‌ای که امضا شده است 3 هزار مسکن مددجویی در استان کرمان با کمک کمیته امداد و استانداری کرمان توسط بسیج و سپاه ساخته می‌شود عنوان کرد: امروز گروه‌های جهادی تخصصی شدند و جغرافیای هدف برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج در هر سطحی از تهدید کشور آمادگی مقابله به تهدیدات دشمن از سخت و نرم را دارد و از ارزش‌های اسلامی و انقلابی دفاع می‌کند افزود: ملتی که آماده باشد هیچ‌ وقت آسیب‌پذیر نخواهد بود اما ملتی که آمادگی نداشته باشد شکست‌پذیر است

منبع/خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام/