کد خبر: 87578

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تنها راه پیروزی در مقابل دشمن، مقاومت و پایداری است و آنهایی که ترویج می‌کنند که دوباره با آمریکایی‌ها وارد مذاکره شویم، خیانت به این ملت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، محمدرضا پورابراهیمی در جمع مردم شهر کاظم‌آباد اظهار داشت: آمریکایی‌ها تمام توان خود را گذاشته‌اند تا با مولفه‌های قدرتی که نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف به دست آورده است، مقابله کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به برکت تفکر بسیجی، امروز جریان مقاومت و پایداری را در عراق، سوریه و یمن می‌‌بینیم و آمریکایی‌ها این را به خوبی درک کرده‌اند.

پورابراهیمی گفت: آخرین اقدامات آمریکایی‌ها علیه ایران، تحریم اقتصادی است، تنها راه پیروزی در مقابل دشمن، مقاومت و پایداری است و آنهایی که ترویج می‌کنند که دوباره با آمریکایی‌ها وارد مذاکره شویم، خیانت به این ملت می‌کنند.

وی عنوان کرد: مردم ما در اوج سختی و مشکلات معیشت هستند و مطالبات واقعی دارند، اما دلیل این نیست که بخواهند با آمریکایی‌ها توافق کنند.

پورابراهیمی ابراز داشت: طی دو سه ماه گذشته با تغییر تیم کابینه اقتصادی دولت، رئیس کل بانک مرکزی و سیاست‌‌های ارزی، فضای بهتری در جامعه ایجاد شده است و محدودیت‌های ناشی از واردات طلا و ارز به کشور برداشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: طی یک ماه گذشته فروش نفت به بخش خصوصی شکل گرفت و بورس نفت راه‌اندازی شد که در راستای مقابله با تحریم‌های اقتصادی بود و در هفت ماهه امسال 32 میلیارد دلار نفت فروخته شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست خود با شورای شهر و امام جمعه کاظم‌آباد ابراز داشت: در خصوص کمبود نیروی انسانی مخابرات مقرر شد مشکلات به‌زودی برطرف شود.

وی با بیان اینکه حصارکشی مرکز بهداشت کاظم‌آباد هم تا پایان امسال به اتمام می‌رسد، ادامه داد: طبق توافق‌های صورت گرفته با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  مهر ماه سال آینده مدرسه جدید آغاز به کار خواهد کرد.

پورابراهیمی گفت: در خصوص معین اقتصادی منطقه نیز با فولاد بوتیا کار به جمع‌بندی رسیده و به زودی موافقت‌نامه معین اقتصادی منعقد می‌شود تا هم بحث اشتغال به صورت مستقیم و هم حمایت‌های جانبی انجام گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: کمک به افراد تحت پوشش و نیازمند منطقه، مقرر شده تا فهرست آنها نهایی و از طریق بخشدار و امام جمعه و شورا پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: جاده کاظم را در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان مطرح خواهد شد و برای وسایل ورزشی نیز مجموعه از امکانات به منطقه اختصاص می‌یابد.

وی در خصوص استمهال وام‌های کشاورزی گفت: طبق توافقی که دولت داشته، بانک‌ها باید استمهال را در سررسیدهای بخش کشاورزی اعمال کنند.

منبع/فارس
انتهای پیام/