کد خبر: 87585

در نشست هم اندیشی اقشار تخصصی بسیج مطرح شد؛

همزمان با هفته بسیج و به همت بسیج رسانه استان کرمان، نشست سازمان های اقشار تخصصی بسیج کرمان در آینه مطالبه‌گری با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از راه آرمان؛ نیازعلی حیدری‌زاده مسوول راهبردی و دبیرخانه بسیج اقشار در نشست هم اندیشی سازمان های اقشار تخصصی بسیج در آینه مطالبه گری اظهار داشت: امسال بسیج  شعار مجوری خود را براساس  بسیج مظهر ایستادگی و پیشرفت وحدت و خدمت آغاز کرده  و بسیج اقشار هم از ۲۹ آبان همزمان با آغاز هفته بسیج برنامه های خود را حول هفت محور تنظیم نموده است.

وی گفت: مجموعه عظیم بسیج در نوسازی خود به منظور ترویج و استحکام بحشی به تفکر انقلاب اسلامی در جامعه سازماندهی جددیدبرای گسترش ظرفیت نخبگان جامعه تعریف کرده است از جمله  هیات های اندیشه ورز و مجامع که در تمام لایه های بسیج پیش‌بینی شده است.

مسئول راهبردی و دبیرخانه بسیج اقشار افزود : بسیج کلید طلایی برای همه عرصه ها و موانع پیش روی یک ملت آزادی خواه و مستقل است.

حیدری زاده با بیان اینکه  برای ایجاد امنیت، توسعه، پیشرفت و مبارزه با تحریم‌ها بسیج پای کار است، عنوان کرد:  بسیج مظهر خدمت و یک اندیشه مبتنی بر عقل است و بر همین اساس به صورت تخصصی وارد کارها می شود.

 

توسعه سواد رسانه ای در بین همه اقشار مردم

مرتضی کارآموزیان رئیس بسیج رسانه استان کرمان نیز به تشریح برنامه های این نهاد پرداخت و گفت: در بسیج رسانه هیات های اندیشه‌ورز تشکیل و کمیته های تخصصی اعضا مشخص و جلسات آن برگزار می شود.

وی همچنین از اعزام اشخاصی که در  تولید مولتی مدیا قبلا ثبت نام نموده اند در اواخر هفته جاری برای آموزش به تهران خبر داد و در ادامه افزود: مجمع عالی قشر بسیج رسانه  و جشنواره ابوذر در اواخر آذر ماه برگزار می شود که تاکنون ۴۰۰ اثر واصله داوری شده است.

رئیس بسیج رسانه استان کرمان بر سواد رسانه‌ای در جامعه استان کرمان و توسعه آن بین همه مردم و اقشار تاکید کرد.

اجرای طرح یک مسجد یک حقوقدان

سپس امیر مهدی پور مسوول بسیج حقوقدانان بسیج به شرح وظایف و کارهای انجام شده این قشر پرداخت و  اظهار داشت: مشاوره های حقوقی رایگان یاوران در مرکز سازمان، پیگیری آموزش همگانی حقوق در راستای ارتقای سطح حقوقی آحاد جامعه ار طریق طرح یک مسجد یک حقوقدان برگزار می شود.

وی ، دوره طراز حقوقدان انقلاب اسلامی از بین ۵ صنوف قضات، وکلا ،سردفتران،  اساتید ، دانشجویان و دفاتر ازدواج و طلاق، برپایی کارگاه‌های آموزشی حقوق بشر اسلامی، فن دفاع در مراجع قضایی،  آیین دادسرسی مدنی و کیفری، سواد رسانه،  کارگاه آموزشی برای صنوف، هیتت های اندیشه‌ورز در چهار کمیته حقوق بر زن و خانواده را  از دیگر عملکردهای این قشر عنوان کرد.

 

نهادینه سازی شیفت ایثار در معادن استان

حسین باقری مسئول  بسیج کارگری نیز بیان کرد: جامع هدف  این قشر کمک به پیاده سازی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال از طریق جریان سازی و گفتمان سازی با هم افزایی و تعامل با مدیران و تشکل های کارگری در کارخانجات و شهرک های صنعتی است.

وی ، تخفیف مالیاتی و بیمه ای را از ماحصل میز خدمت برشمرد و گفت : از ابتدای امسال از ۵۰ واحد کارخانجات استان سرکشی به عمل آمده که پیرو آن مطالبات تولیدگران با مسوولان در میان گذاشته و با ایجاد طرح میز خدمت در قالب سه کارگروه برگزار شد و تولیدکنندگان مشکلات خود را مطرح کردند.

مسئول قشر بسیج کارگری همچنین به اجرای طرح ” شیفت ایثار” در شهریور ماه گذشته اشاره کرد و اذعان داشت : این طرح در کارخانجات و معادن استان ازجمله در کارخانه مس سرچشمه، مس شهید باهنر، لاستیک بارز برگزار شد که افزایش ۲۰ درصدی تولید در سطح معادن به ویژه معدن پابدانای کوهبنان را به همراه داشت.

وی با اظهار تاسف از اینکه بهره وری پایین و ضعیف است، تصریح کرد: این طرح خروجی های مهمی نیز به همراه داشت و قرار است به شکل نهادینه  در هفته دوم هر ماه که به نام هفته ایثار نام گذاری شده اجرایی شود.

باقری عنوان کرد: در جریان اعتصابات کامیون‌داران جلسات متعددی داشتیم و پیگیر رفع مشکلات کارخانه جات بودیم و  در رایزنی با لاستیک بارز در رابطه با تامین لاستیک معضل کامیون داران برطرف شد.

مسئول قشر بسیج کارگری به خدمات فرهنگی بسیج کارگری از جمله برپایی بزرگترین یادواره شهدای کارگری استان که در پارک مادر برگزار شد اشاره کرد.

 

طرح بسیج همگام با کشاورز با محوریت کمک‌های مشاوره‌ای

عسکرپور سازمان بسیج مهندسان کشاورزی استان کرمان همچنین در این نشست اظهار داشت: بسیج همگام با کشاورز است ماموریت اصلی این طرح کمک به کشاورزان است.

وی گفت: سال گذشته به واسطه اینکه اکثر کشاورزان و باغداران دچار مشکل عدیده ای همچون استفاده از سموم و نهاد تقلبی شده و باغات پسته محصول چندانی نداشت قرار بر این شد تا نهاد را پس آنالیز و تایید استاندارد آن را مستقیم در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی همچنین از بین رفتن کرم خراط در بیش از ۸۰ هکتار باغ های گردو در روستای بیدخوان بردسیر ، اختصاص بودجه در بحث بهسازی قنوات و لایروبی، ورود به محصولات زراعی از جمله کشت گندم، کشت دانه های روغنی از جمله کلزا در ۱۴۰۰ هکتار در جنوب استان و اصلاح الگوی کشت و کشت گیاهان دارویی را از جمله فعالیت های بسیج کشاورزی عنوان کرد.

 

ارائه الگوی مدیریت فرهنگی

حسینی‌نسب مسئول بسیج هنرمندان نیز از تولیدات آثار هنری در بستر چهلمین سال انقلاب از  برگزاری دومین کنگره شهدا، تئاتر، فیلم، شعر، نویسندگی در حوزه های مختلف گزارشی ارائه نمود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مدیریت فرهنگی و هنری شهر دچار ضعف هستیم اذعان داشت: ماموریت مهم  ارائه الگوی مدیریت فرهنگی و هنری در استان است در این راستا نشست نقد وضعیت هنر و هنرمندان استان با حضور نهادها و سازمان‌های متولی را برگزار می‌کنیم.

 

ارتقای شاخص های اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ایجاد بازار اسلامی

 

محمدرضا رهرو مسؤول بسیج اصناف و بازاریان کرمان نیز با بیان اینکه کسبه و اصناف ما دشمن را در همه فراخوان‌ها ناکام گذاشتند، گفت: برنامه‌های ما در جهت ارتقای شاخص‌های اقتصادی جامعه با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ایجاد بازار اسلامی است که لازمه آن آشنایی واحدهای صنفی با فقه و بازار است که توسط بسیج اصناف آموزش داده خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه به‌منظور احیای هویت اصناف با توجه به خدمات چهل ساله انقلاب تلاش می‌کنیم، اظهار کرد: سیاست‌های تشویقی ما در مجموعه اصناف تعریف شده و همچنین مطالبه‌گری مردم با حفظ آرامش دنبال می‌شود.

پیگیری زیرساخت‌های عشایری از طریق قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه

محمدی مسؤول بسیج عشایری استان کرمان نیز با اشاره به اینکه کرمان با  ۱۰۹ هزار نفر جمعیت عشایری، دومین استان عشایری است، اظهار کرد: همچنین استان با۲۹ ایل و ۵۷ طایفه رتبه اول کشور را در این زمینه دارد.

وی با گلایه از مظلومیت عشایر حتی بین رسانه‌ها و ضعیف بودن زیر‌ساخت‌ها برای عشایر گفت: در زمینه فرهنگی مبلغ در مناطق داریم و توزیع کتاب، برگزاری یادواره شهدا و اعزام دانش‌آموزان عشایر به راهیان نور را داریم.

محمدی با بیان اینکه در زمینه بهداشت و سلامت از ظرفیت گروه‌های جهادی استفاده می‌شود، عنوان کرد: خدمات پزشکی و درمان‌های سرپایی و تهیه تجهیزات بهداشتی برای عشایر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه عرصه‌های امنیتی در قالب گردان‌ها سازمان‌دهی می‌شود، گفت: در عرصه محرومیت‌زدایی، پیگیری زیرساخت‌ها از طریق قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه را داریم و در زمینه اقتصاد مقاومتی معرفی برای دریافت تسهیلات صورت می‌گیرد.

منصوری مسؤول بسیج مداحان استان نیز به برگزاری نشست‌ها و همایش‌های تولید محتوا و در اختیار قراردادن مطالب ارزشی به مداحان و جلالی مسؤول بسیج کارمندان نیز به خدمت‌رسانی به مردم به ویژه مناطق محروم و حاشیه شهرها اشاره کردند.

تهیه و تنظیم : مهین نامجو

انتهای پیام/