کد خبر: 87618

امام جمعه موقت کرمان:

امام جمعه موقت کرمان گفت: در مسئله اقتصادی مردم در فشار هستند، بسته حمایتی خوب اما کافی نیست، دلار در سراشیبی سقوط است و باید قیمت‌ها هم در سراشیبی سقوط قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت‌اسلام احمد شیخ‌بهایی در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با بیان اینکه مبنای حرکت ما باید بر مبنای تقوا باشد، اظهار داشت: حرکت در میدان مین غیر از حرکت در میدان معمولی است و باید به شدت مراقبت کرد زبان، گوش، چشم و مال و غذا و برخورد با مردم، تصمیم و برنامه‌ها و.. همه باید محورش تقوا باشد.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه شکر عملی باران رحمت الهی، پرهیز از اسراف و مدیریت صحیح مصرف آب است، بیان کرد: حتی اگر بیشترین آب را هم در اختیار داشته باشیم، حق اسراف نداریم.

وی با تأکید بر اینکه باید تکیه کنیم به نیروی داخلی و نیروی فکر ایرانی عنوان کرد: مسوولان ما به جوانان اعتماد کنند و فرهنگ ناب بسیجی که در جنگ کشور را به پیروزی رساند بر کشور حاکم شود.

شیخ‌بهایی با اشاره به وجود نعمت رهبری بیان داشت: رهنمودهای رهبری هر کدام یک کتاب مطلب دارد و شکر این نعمت این است که رهنمودهای ایشان را به گوش جان بشنویم.

امام جمعه موقت کرمان گفت: از دیگر نعمت‌ها موقعیت‌های جدید خدمت‌گذاری است که پیش می‌آید و استاندار کرمان با تکیه به نیروهای جوان استان طرح‌ها و ابتکارات را دریافت کند و در جهت رشد و ارتقای استان کوشا باشد.

شیخ‌بهایی با تأکید بر اینکه در مسئله اقتصاد حقیقتا مردم در فشار هستند و مسوولان باید فکر اساسی داشته باشند، تصریح کرد: بسته حمایتی خوب اما کافی نیست، دلار در سراشیبی سقوط است و باید قیمت‌ها هم در سراشیبی سقوط قرار گیرد و در این زمینه نظارت شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال هم فقط با وام درست می‌شود و با این نوسانات با مشکل مواجه هستند، افزود: زنجیره آموزش، تولید و بسته‌بندی و صادرات و بازار و جلوگیری از قاچاق و واردات و حمایت از مشاغل خانگی باید وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی از آداب اسلامی شروع می‌شود، گفت: مهریه‌ها، جهیزیه‌های سنگین، مراسمات بدحجابی و اختلاط زن و مرد باید حذف شود.

شیخ‌بهایی ادامه داد: باید همه در این زمینه حمایت و همکاری کنند، آتش به اختیار است و نباید به انتظار نشست و هر کس هر کاری از عهده‌اش بر می‌آید انجام دهد.

وی تحریم‌های آمریکا را یادآور شد و اظهار کرد: باید امید خود را از آمریکا و اروپا قطع کنیم و اگر ما به آنها دل نبسته بودیم انرژی هسته‌ای ما تا حالا رشد کرده بود.

منبع/فارس

انتهای پیام/