کد خبر: 87632

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان :

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت : یکی از مشکلات جلوی روی کارآفرینی ، اشتغال و توسعه بروکراسی ، دیوان سالاری و کند بودن فضای کسب و کار است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛حسین امیری خامکانی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان ضمن گرامیداشت ۱۰ آذرماه روز مجلس در رابطه با عملکرد مجلس دهم اظهار داشت : از ۱۰ آذر سال ۱۳۷۲ این روز به عنوان روز مجلس مصوب شده است .

 

وی گفت : مجلس دهم تا کنون با یکسری اتفاقات و رویدادها همراه بوده است که ویژگی های خاص خود را داشته است ولی به نظر بنده از دو جهت می توان عملکرد مجلس دهم را ارزیابی کرد.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطر نشان کرد : ایجاد تسهیل فضای کسب و کار برای توسعه اقتصادی از جمله قانون رفع موانع تولید که در مجلس تصویب شد یکی از مواردی است که می توان نام برد .

 

امیری خامکانی اضافه کرد : برخی از احکام برنامه و بودجه که همه ساله در راستای بحث های اقتصادی تکرار می شد ، مجلس دهم آن ها را جدا کرد و امروز ما در قوانین جداگانه ای داریم که این کمکی به دولت در این راستا می باشد .

 

وی توضیح داد : ولی علارغم همه قوانین با توجه به ساختار درهم تنیده بروکراسی در داخل کشور و جزیره ای عمل کردن نتوانسته ایم فضای کسب و کار را روان کنیم .

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان یکی از مشکلات جلوی روی کارآفرینی ، اشتغال و توسعه را بروکراسی ، دیوان سالاری و کند بودن فضای کسب و کار دانست و افزود :  مشکل قانونی وجود ندارد و بیشتر مشکل مقررات است که باید دولت مقررات بیشتری برای اجرای قوانین صادر کند و راهکاری را در پیش بگیرد تا فضای کسب و کار تسهیل شود .

 

امیری خامکانی عنوان داشت : بحث دیگری که وجود دارد اخیرا مشکلات و چالش هایی است که خود را در نوسانات ارزی نشان داد که متاسفانه تورم یکباره جهشی بالارفت و سه قوه بسیج شدند و اقداماتی را انجام دادند .

 

وی بیان کرد : یک ضلع آن مثلث مجلس بود که حضور فعالی داشت و چالش بزرگی را که در تابستان امسال به وجود آمد با اقدامات شورای هماهنگی سه قوا و اقدامات دولت ، قوه قضائیه و مجلس مقداری از روند افزایشی قیمت ها و تورم کاسته شد.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در پایان گفت : اکنون قیمت ها روند کاهشی پیدا کرده است و برای قیمت های ارز و سکه ثباتی به وجود آمده است و با تنظیم کالاها و برخورد قوه قضائیه با احتکار کننده ها مقداری از فشار بر زندگی مردم متوقف شده است ولی همچنان مردم از لحاظ اقتصادی در فشار هستند و باید سه قوه بیشتر تلاش کنند .

 

انتهای پیام/