کد خبر: 87644

نماینده مردم بافت در مجلس:

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس گفت: خواستار توقف بخشنامه مبهم بانک مرکزی در ارتباط با استمهال وام‌های کشاورزی شدیم و به‌زودی بخشنامه جدید ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، علی بختیاری در جلسه اقتصاد مقاومتی و توسعه سرمایه‌گذاری این شهرستان اظهار داشت: اعتبارات قابل‌ توجهی برای اشتغال و توسعه روستایی و عشایری گذاشته شده است که اگر طرح‌های توسعه روستایی و عشایری جذب شود سهمیه جدید داده خواهد شد و مسئولان تلاش خود را برای جذب اعتبارات این طرح‌ها انجام دهند.

نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس گفت: کار بزرگی دیگری که در مجلس دهم شده است بحث مالیات بر ارزش‌افزوده بوده است که در سال‌های گذشته به شهرهای بزرگ که امکانات و صنعت داشته‌اند تعلق می‌گرفت و به شهرهای فاقد صنعت مبلغی تعلق نمی‌گرفت.

بختیاری عنوان کرد: اکنون مالیات بر اساس جمعیت بین روستاها و شهرداری‌های کل کشور تقسیم می‌شود، در سال گذشته حدود 11 میلیارد تومان برای شهرستان بافت داده ‌شده بود که حدود 5/5 میلیارد تومان برای حوزه شهری بافت و همین مقدار برای حوزه روستایی شهرستان هزینه شد.

نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس بیان کرد: برای اولین بار از محال اعتبارات آبیاری تحت‌ فشار کشاورزی اعتباری تخصیص داده‌ شده برای احیای قنوات و آبیاری تحت ‌فشار که حدود 4 هزار هکتار در دو سال گذشته در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه استفاده ‌شده است.

وی گفت: در هر یک هکتار بین 7 تا 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض داده ‌شده است و در بحث قنوات هم می‌شود از همین اعتبار استفاده کرد.

بختیاری ادامه داد: در مورد وام‌های زیر 100 میلیون در بخش کشاورزی قرار شد اصل پول را بپردازند و مابقی جرائم بخشیده شود که پارسال حداقل 500 میلیارد تومان دولت بابت جرائم و دیرکردهای کشاورزان به بانک پرداخت کرد

وی خاطرنشان کرد: به خاطر خسارت‌ها به بخش کشاورزی به‌خصوص سال گذشته وام‌های کشاورزی باید استمهال شود که متأسفانه یک بخشنامه مبهم را بانک مرکزی ارسال کرده بود و با بررسی‌ها مشخص شد که اگر این بخشنامه اجرایی شود به ضرر کشاورز است.

نماینده شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس گفت: خواستار این شدیم که بخشنامه قبلی متوقف شود و به‌زودی بخشنامه جدید ابلاغ می‌شود.

منبع/فارس

انتهای پیام/