کد خبر: 87760

سالاری خبر داد:

دادستان کرمان گفت:طرح مبارزه با گرانفروشی به صورت ویژه و شبانه روزی تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت وشعب ویژه ای در دادسرای انقلاب کرمان جهت رسیدگی به پرونده ها خارج از نوبت و با قید فوریت تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، دادخدا سالاری دادستان کرمان با بیان اینکه با توجه به دستور ریاست قوه قضائیه مبنی بر مبارزه با گران فروشی های غیر متعارف در بازار، اظهار داشت:در راستای مبارزه با مفسدین اقتصادی و اخلال گران در بازار کشور این کار گروه تشکیل شده است.

وی افزود: مقرر شد از امروز 14تیم  عملیاتی، اطلاعاتی، انتظامی، قضائی و تعزیراتی به سرپرستی قضات ویژه بازار را مورد رصد قرار دهند و با متخلفان برخورد نمایند.

دادستان کرمان گفت: در این طرح  تمرکز اصلی و عمده بر روی مراکز عمده فروشی و شرکت هایی است که به صورت  گسترده اقدام به گرانفروشی کالاهای اساسی مردم می نمایند.

 

وی تصریح کرد: در این طرح قضات به همراه تیم های ویژه با حضور در بازار و ارزیابی اطلاعات جمع آوری شده در صحنه خیابان و بازار ، با گرانفروشان که از این طریق اقدام به اخلال در نظام اقتصادی کشور نموده اند و برای مردم و کشور مشکلاتی ایجاد کرده اند برخورد لازم صورت خواهد پذیرفت.

 

وی بیان کرد : طرح به صورت ویژه و شبانه روزی و به صورت مستمر تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت وشعب ویژه ای در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان جهت رسیدگی به امر گرانفروشی تشکیل شده است و پرونده ها خارج از نوبت و با قید فوریت رسیدگی خواهند شد.

دادستان کرمان با اشاره به مجازات گرانفروشی خاطر نشان کرد: باتوجه به دستور ریاست قوه قضائیه، این طرح  در سراسر استان کرمان از امروز آغاز خواهد شد و قانون گذار در این رابطه مجازات های سنگینی از قبیل حبس، مصادره اموال، شلاق و جزای نقدی پیش بینی کرده است.

 

سالاری تاکید کرد :گرانفروشان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق گرانفروشی تحت تعقیب قضائی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/