کد خبر: 87765

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه تاکنون 36 پروژه نیمه تمام با اعتبار 77 میلیارد تومان واگذار شده، بیان کرد: سال گذشته استان کرمان رتبه هفتم را در واگذاری ها داشت که امسال نیز رتبه خوبی داریم و نسبت به تکالیف داده شده، از برنامه عقب نیستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، "جعفر رودری" امروز 29 آذرماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان اظهار کرد: 367 میلیارد تومان معادل 73.1 درصد از بودجه هزینه ای استان در 9 ماهه سال جاری تخصیص یافته که باید 75 درصد باشد.

وی افزود: تخصیص 9 ماهه با توجه به عددی که در 6 ماهه داشتیم، بهتر است و حقوق ها پرداخت شده و خزانه مقداری در نقدینگیِ سایر مشکل دارد که با پیگیری دوستان امیدواریم به زودی مرتفع شود.

رودری در ادامه با اشاره به اینکه پرداختی مربوط به بازنشستگان از دو محل تامین می شود، تصریح کرد: پاداش بازنشستگان استان اخیرا ابلاغ شده که به نام هست و به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده که منتظر وصول نقدینگی به استان هستیم و بازنشستگان نباید دغدغه داشته باشند.

وی بیان کرد: یک هزار و 703 میلیارد تومان اعتبارات ابلاغی تملک دارایی استان است که 774.8 میلیارد تومان معادل 45 درصد تخصیص داده شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: به جز بخش استانی اعتبارات تملک دارایی که 116 میلیارد تومان بوده و در تیرماه به تصویب رسیده و به کمیته برنامه ریزی شهرستان ها ابلاغ شده، مابقی عدد به نوعی غیرقابل تصمیم گیری برای استفاده عام است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری پروژه های دولتی در استان اظهار کرد: 172 پروژه احصاء و برنامه ریزی شده که امسال واگذار شود که اعتباری حدود 150 میلیارد تومان را به خود اختصاص می دهند.

رودری تصریح کرد: قرار بود تا 10 آذرماه جاری گزارش تصمیم به واگذاری اعلام، کارگروه ها تشکیل و فراخوان داده شود و تا 15 اسفندماه امسال واگذاری به طور کامل صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 36 پروژه نیمه تمام با اعتبار 77 میلیارد تومان واگذار شده، بیان کرد: سال گذشته استان کرمان رتبه هفتم را در واگذاری ها داشت که امسال نیز رتبه خوبی داریم و نسبت به تکالیف داده شده، از برنامه عقب نیستیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای تکمیل همه پروژه های نیمه تمام استان کرمان 13 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که اعتبار مورد نیاز برای پروژه های استانی حدود 2500 میلیارد تومان است.

وی افزود: اگر بخواهیم این پروژه ها را با اعتبار عمرانی که هر سال به استان می آید تمام کنیم(بدون افزایش قمیت ها) حدود 4 سال نیاز است که اکنون پروژه های بالای 70 درصد را در اولویت قرار داده ایم و در کمیته های شهرستان به هیچ وجه مگر در شرایط خاص پروژه جدید آغاز نکرده ایم.

ایسنا

انتهای پیام/