کد خبر: 87774

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان گفت: هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مجموع مصوبه امهال وام های کشاورزی در استان کرمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، الله داد محمدی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان گفت: منابع مالی برای مصوبه امهال وام‌های کشاورزی در کشور ۱۷ هزار میلیارد تومان و در سطح استان ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها دچار یک نوع بلاتکلیفی در اجرای مصوبه امهال هستند گفت: این مصوبه هنوز نیاز به اصلاحیه دارد و باید فرآیند اجرایی آن تغییر کند.

محمدی با بیان اینکه بانک مرکزی باید ابلاغ و نحوه توزیع منابع مالی برای مصوبه امهال وام‌های کشاورزی در کشور را اعلام کند افزود: سررسید این مصوبه سال زراعی گذشته است و مربوط به سال‌های قبل نمی‌شود و این مصوبه شامل سررسید یک هفت سال ۹۶ تا پایان یک هفت ۹۷ است.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز در شورای عالی بانک‌های استان کرمان که با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: مصوبه امهال وام‌های کشاورزی مهم‌ترین موضوع استان است.

وی با بیان اینکه این مصوبه ابهاماتی داشت که در نهایت در تاریخ ۲۱ آذرماه اشکالات و ابهامات آن اصلاح شده افزود:، اما برای مصوبه امهال وام‌های کشاورزی سقف گذاشته شده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در بحث امهال وام کشاورزان خسارت دیده قرار شده که بانک‌ها تا اجرایی شدن کامل این مصوبه از برخورد با کشاورزان دارای بدهی خودداری کنند گفت: بانک‌ها پیگیری کنند تا هر چه سریع‌تر مجوز‌های امهال وام‌های کشاورزی را از مرکز بگیرند.

در این جلسه استاندار کرمان با بیان اینکه امهال وام‌های کشاورزی ابهاماتی داشت که در نهایت اشکالات و ابهامات آن اصلاح شده گفت: برای مصوبه امهال وام‌های کشاورزی سقف گذاشته شده است.

 باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/