کد خبر: 87973

جهانگیری در کرمان:

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت کشور از سبد غذایی استفاده می‌کنند گفت: مشکلات و گرانی در کشور وجود دارد و انکار نمی‌کنیم اما ما این مشکلات را پست سر می‌گذاریم و موفق خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، اسحاق جهانگیری در آئین افتتاح همزمان پروژه گاز‌رسانی به شهرستانهای جیرفت، فهرج و نرماشیر در جیرفت اظهار داشت: من خودم را مدیون مردم جیرفت می‌دانم چرا که جیرفتی‌ها حق زیادی بر گردن من دارند.

وی با اشاره به اینکه مردم جیرفت مردمی قدرشناس هستند و من در دو دوره در این منطقه به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خدمت کردم و از این بابت بسیار خوشحالم گفت: در چهل سال گذشته نظام جمهوری اسلامی کارهای بزرگی انجام داده است و می‌شود گفت در چه شرایط سختی جمهوری اسلامی مستقر شده است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز به برکت خون شهدا و مردم ما به نقطه‌ای رسیدیم که در سطح جهانی حرف برای گفتن داریم افزود: مخازن گازی ایران در قرن‌های گذشته بوده اما مردم از نعمت گاز برخوردار نبودند اما امروز از این نعمت الهی برخوردار شدند.

وی با اشاره به اینکه پارس جنوبی قبل از دولت یازدهم روزانه 275 میلیون متر مکعب برداشت کار داشته اما امروز به بیش از 600 میلیون متر مکعب رسیده است خاطر‌نشان کرد: در دنیا هیچ کشور به گستردگی شبکه گاز ایران وجود ندارد و مردم جیرفت، کهنوج، نرماشیر و فهرج و همه شهرستان‌های سیستان و بلوچستان همانند تهران از این نعمت استفاده می‌کنند.

جهانگیری با بیان اینکه گاز در شهرستان های جنوبی به موقع به مردم رسید گفت: در چهلمین سال پیروزی انقلاب در هر بخشی از این کشور نگاه کنیم، می‌بینیم کارهای بزرگی برای مردمی انجام شده و جمهوری اسلامی به نقطه بزرگی رسیده در حالی که دشمنی آمریکا همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ما به فضل الهی با وجود برنامه‌هایی که آمریکا علیه ما انجام داد به میزانی که نیاز داریم کار انجام دادیم و به دشمن اجازه دخالت ندادیم افزود: ما به میزانی که نفت نیاز داریم استفاده می‌کنم و هرچه که نیاز داریم انجام می‌دهیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا در آغاز از برجام خارج شد و پیش ملت‌ها رو سیاه ماند اما ایران همچنان موفق است تصریح کرد: امسال در 22 بهمن مردم ایران نشان می‌دهند که بهتر از گذشته جشن پیروزی انقلاب را برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما با امید به آینده و کارآمدی نظام همه مشکلات را پست سر می‌گذاریم گفت: بیش از نیمی از جمعیت کشور از سبد غذایی استفاده می‌کنند، مشکلات و گرانی در کشور وجود دارد و انکار نمی‌کنیم اما ما این مشکلات را پست سر می‌گذاریم و موفق خواهیم شد.

جهانگیری با بیان اینکه محصولات کشاورزی را با قیمت بالا خریداری می‌کنیم تا توان مردم بالا برود افزود: جنوب استان کرمان از نقاط استراتژیک و مهمی برای تولیدات کشاورزی کشور است و باید مشکلات کشاورزان در این منطقه برطرف شود و مصوبات بانکی کشاورزی اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل آب آشامیدنی شهر جیرفت در بودجه سال آینده حل می‌شود تا آب با کیفیتی در اختیار مردم قرار بگیرد اظهار داشت: باید کار اجرایی ریل گذاری در این منطقه شروع شود و راه‌آهن جیرفت به منطقه جاسک و خلیج فارس منتهی شود تا یک مسیر طلایی در زمینه اشتغال مردم باشد.

انتهای پیام/