کد خبر: 87999

استاندار کرمان:

استاندار کرمان گفت: از هیچ دستگاهی نمی‌پذیریم که بی‌‌پولی را برای عدم اجرای پروژه‌ها بهانه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، جعفر رودری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان در  شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: 465 میلیارد تومان اعتبارات استانی و الزامات هزینه‌ای استان کرمان است که با سایر موارد هزینه‌ای از جمله ردیف‌ها و اعتبارات ماده 10 و 12 به 503 میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی بیان داشت: 394 میلیارد تومان این اعتبار یعنی 78 درصد آن تخصیص یافته است که 4.9 درصد کسری تخصیص 10 ماهه را داریم.

رودری ابراز داشت: مبالغ تخصیص داده شده به استان نیامده است که اداره کل خزانه و دارایی استان باید پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهد، دستگاه‌ها نسبت به جذب بند « ب» اسناد خزانه عقب هستند، در مجموع 328 میلیارد تومان داریم که باید نسبت به متوسط استان‌ها تلاش بیشتری شود.

نمی‌پذیریم که بی‌‌پولی را برای عدم اجرای پروژه‌ها بهانه کنند

محمدجواد فدایی استاندار کرمان اظهار داشت: دستگاهی را فعال و دلسوز می‌دانیم که پیمانکاران را تشویق به دریافت وام از بانک‌ها برای اجرای پروژه کند، ضمن اینکه هر اندازه وام دریافت کنند، سال آینده از محل بند «و» تهاتر می‌شود.

وی بیان داشت: از هیچ دستگاهی نمی‌پذیریم که بی‌‌پولی را برای عدم اجرای پروژه‌ها بهانه کند، در سقف موافقت‌نامه‌ها و حتی اعتبارات سال آینده، پیمانکار می‌تواند وام دریافت کند که سال آینده هم تهاتر می‌شود و عدم این کار یعنی دستگاه فعال نیست.

استاندار کرمان گفت: ساختار کار انجام شده در طرح توسعه گردشگری شرق استان مطلوب است، اما هماهنگی این سند باید در راستای برنامه ششم باشد.

وی شناسایی ظرفیت‌های گردشگری شرق استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: میزان هزینه، اشتغال و زمانبندی اجرا و تاثیرگذاری آنها در رشد اقتصادی منطقه باید مشخص شود.

سند چشم‌انداز توسعه گردشگری شرق استان کرمان ارائه شد

هادی شهسوارپور فرماندار بم اظهار داشت: شرق استان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بالایی دارد و برای اینکه حرکت مستمر در این حوزه داشته باشیم، نیازمند سند جامع هستیم.

وی بیان داشت: مباحث گردشگری از اولویت‌های ما بوده لذا دنبال جهت‌گیری کلی و سیاست‌گذاری هستیم که حمایت کل سازمان‌ها را نیز داشته باشیم.

شهسوارپور گفت: در زمینه گردشگری سلامت، کار را آغاز کرده‌ایم و در ارگ جدید نیز زیرساخت‌های آن دیده شده است.

وی افزود: گرشگری منطقه مراسم‌های مختلفی هستند، نیاز است همکاری دستگاه‌های اجرایی را داشته باشیم و در طرح ارائه شده برنامه ششم و چشم‌اندازهای 1404 و سیاست‌های بالادستی را لحاظ کرده‌ایم.

فارس

انتهای پیام/