کد خبر: 88052

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حالی حجم عظیمی از ظرفیت‌های کنونی معادن کشور را در اختیار داریم که فقط 7 درصد معادن بهره‌برداری می‌شود و 93 درصد در مرحله اکتشاف قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدرضا پورابرهیمی در حاشیه نشست معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: ظرفیت‌های معدنی در استان نشان می‌دهد که کرمان در واقع همان بهشت معادن کشور است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر استان کرمان در محدوده بزرگی از معادن به شکلی توسط مجموعه‌های مختلف از جمله بخش خصوصی حبس شده است، اظهار کرد: در حالی حجم عظیمی از ظرفیت‌های کنونی معادن کشور را در اختیار داریم که فقط هفت درصد معادن بهره‌برداری می‌شود و 93 درصد در مرحله اکتشاف قرار دارد.

وی اتمام جامع و کامل مراحل اکتشاف در معادن کشور را یکی از خواسته‌ها و مطالبات اصلی در کشور دانست و عنوان کرد: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند معادن به راحتی می‌تواند جای نفت را در ایران بگیرد واقعیت مسلم اقتصاد ایران است.

پورابراهیمی با بیان اینکه اگر عملیات اکتشافی معادن را عملیاتی و کامل کنیم به ازای هر واحد، می توانیم هزار واحد بهره‌برداری کنیم، ادامه داد: در حال حاضر در کشور شناسنامه معدنی نداریم و در این زمینه نیز باید اقدامی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ظرفیت‌های زیرساختی معادن خاطرنشان کرد: اکنون نیاز داریم که حوزه‌های زیرساختی فراهم شود.

فارس

انتهای پیام/