کد خبر: 88067

مدیر کل اداره کل گمرکات استان کرمان عنوان کرد؛

قادر گفت: میزان صادرات از محل اداره گمرکات استان کرمان در ده ماهه نخست سال ۱۳۹۷، ۲۶۳ هزار و ۶۴۸ تن و به ارزش ۳۸۷ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۷۱۹ دلار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمد رضا قادر مدیر کل اداره کل گمرکات استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص میزان صادرات اقلام مختلف از استان کرمان به کشورهای دیگر گفت: میزان صادرات  از محل اداره گمرکات استان کرمان در ده ماهه نخست سال ۱۳۹۷، ۲۶۳ هزار و ۶۴۸ تن و به ارزش ۳۸۷ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۷۱۹ دلار بوده است.

وی ادامه داد: که ارقام یاد شده در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۲۷۴ هزار و ۴۰۸ تن به ارزش ۸۴۵ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۷۶ دلار بوده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: میزان صادرات پسته و مغز پسته در ده ماهه نخست سال ۳۰ هزار و ۲۳۹ تن به ارزش ۲۸۶ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۶۰۲ دلار انجام شده است.

قادر با اشاره به صادرات کاشی و سرامیک از محل اداره کمرگ استان کرمان افزود: میزان صادرات این کالا ۷۹ هزار و ۵۷۰ تن به ارزش ۱۶ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۵۱ دلار بوده است.

مدیر کل اداره کل گمرکات استان کرمان بیان کرد: میزان صادرات خرما خشک و تازه از استان کرمان ۷ هزار و ۱۳۵ تن به ارزش دلاری ۱۲ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۳۳۸ صورت گرفته است.

وی در خصوص صادرات مصنوعات مسی از استان کرمان گفت:  میزان صادرات این کالا  ۳ هزار و ۴۹۹ تن به ارزش ۹ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۷۰ دلار انجام شده است و همچنین صادرات تایر و تیوپ  از محل اداره گمرکات استان کرمان به میزان ۲ هزار و ۲۳۱ تن و به ارزش دلاری ۸ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۲۷۶ صورت گرفته است.

قادر در پایان در رابطه با سایر اقلام صادراتی استان کرمان خاطر نشان کرد: میزان ۱۴۰ هزار و ۹۷۴ تن و به ارزش ۵۴ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۷۸۲ دلار انجام شده است.

 

انتهای پیام/