کد خبر: 88115

مدیرعامل آبفار کرمان:

مدیرعامل شرکت آب و فاصلاب روستایی استان کرمان گفت: در سطح استان کرمان، ۸۵۰ روستا فاقد شبکه آب آشامیدنی سالم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، ظهر امروز طرح آبرسانی به ۴۵ روستا با جمعیت بیش از 13 هزار نفر و هشت مجتمع آبرسانی با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال و جمعیت 11 هزار نفر  در ۵۶ روستا در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد با حضور وزیر نیرو افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

علی رشیدی مدیرعامل شرکت آب و فاصلاب روستایی استان کرمان در این مراسم گفت: ۶۲ درصد جمعیت جنوب استان کرمان روستایی هستند و برای آبرسانی به همه روستا به اعتبار ویژه‌ای نیاز داریم.

وی با بیان اینکه در جنوب استان کرمان، ۱۲۱ پروژه  در روستاها انجام می‌شود، عنوان کرد: تا هفته دولت سال آینده، ۵۶ روستا در جنوب استان از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاصلاب روستایی استان کرمان ادامه داد: در سطح استان ۸۵۰ روستا فاقد آب آشامیدنی سالم هستند و نیاز به توجه ویژه به استان کرمان داریم.

رضا اردکانیان وزیر نیرو دراین مراسم اظهار داشت: امیدواریم با استفاده صحیح از آب به‌ویژه در روستاها این توفیق را پیدا کنیم جشن آبرسانی به تمام روستاها را بگیریم.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت تاکنون حدود 6 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور از نعمت آب سالم برخوردار شدند و این دستاورد بزرگی است، بیان داشت: در حوزه برق و آب اتفاقات خوبی افتاده است و باید از ظرفیت موجود استفاده بهتری کنیم.

فارس

انتهای پیام/