کد خبر: 88169

معاون ستاد بحران کشور:

معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور از خسارت ۱۴۲ میلیارد تومانی سیل به زیرساخت‌ها، منازل مسکونی، مزارع و بخش کشاورزی کهنوج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از کهنوج، بهنام سعیدی در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان با اشاره به شدت بارندگی در جنوب استان کرمان در روز گذشته بسیار زیاد بود اظهار داشت: شدت بارندگی‌ها در کهنوج به اندازه‌ای بود که در مدت 10 ساعت 82 میلی‌متر بارندگی را داشتیم.

وی با بیان اینکه که بارندگی‌ها باعث آبگرفتگی معابر و همچنین ورود آب به منازل مسکونی شد افزود: بارندگی شدید روز جمعه در کهنوج، 142 میلیارد تومان به زیرساخت‌ها، منازل مسکونی، مزارع و بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

معاون پیش‌بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد تا خسارت سیلاب جمع‌بندی نهایی و گزارش شود گفت: به دنبال این هستیم تا برای جلوگیری از حوادث مشابه در آینده ، تدابیر لازم اندیشیده شود.

در این جلسه وحدت عیدی فرماندار کهنوج با اشاره اینکه سیلاب باعث آبگرفتگی هزار و 500 خانه در شهر کهنوج و هزار و 55 خانه در روستاهای این شهرستان شد اظهار داشت: برخی راه‌های روستایی این شهرستان هنوز به علت بارندگی شدید و شرایط نامناسب مسیر، مسدود است و یا تردد در آنها به سختی انجام می‌شود.

فرماندار کهنوج با اشاره به میزان بالای خسارات سیل در این شهرستان گفت: امدادرسانی به مناطقی از این شهرستان که دچار سیلاب و آبگرفتگی شده‌اند، همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/