کد خبر: 88174

در نشست عمومی شورای شهر کرمان؛

بودجه سال ۹۸ شهرداری کرمان در نشست عمومی شورای شهر ۵۴۵ میلیارد و ۳۱۱ میلیون تومان تعیین و تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، حسین چناریان رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر کرمان یکشنبه شب در نشست عمومی شورای شهر کرمان با بیان اینکه جلسات متعددی برای تعیین بودجه سال آینده برگزار شد، گفت: مجموع بودجه نهایی ارائه شده از شهرداری برای سال آینده ۵۴۵ میلیارد و ۳۱۱ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان تعیین و تصویب شد که ۱۰۰ میلیارد آن به حوزه سرمایه گذاری اختصاص دارد.

شهردار کرمان در خصوص بودجه سال جدید گفت: ساختار بودجه پیش بینی شده سال جدید برخلاف سال قبل در ردیف و عناوین جدیدی تعریف شده است که قابل مقایسه با سال قبل نیست.

سید مهران عالم زاده از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان شهرداری کرمان در سال جدید خبر داد.

وی همچنین ضمن تبریک به بانوان شورای اسلامی شهر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، از زهرا ایرانمنش و ماه بانو معصوم زاده دو عضو خانوم شورا با اهدای لوح و شاخه گل تقدیر کرد.

علی بهرامی عضو شورای شهر کرمان هم ضمن تشکر از شهردار کرمان به دلیل توجه ویژه به بخش فرهنگی و هنری و اختصاص اعتبار قابل توجه به این امر، گفت: یکی از اقدامات خوب شهرداری در سال جدید برپایی کنسرت‌های رایگان در سطح شهر به خصوص در مناطق محروم شهر با حضور هنرمندان مطرح کشوری است.

وی ادامه داد: این اقدام باعث می‌شود خانواده‌هایی که از توان مالی پایین برخوردار هستند و نمی‌توانند در اینگونه کنسرت‌ها حضور یابند، از این برنامه‌ها استفاده کنند که این باعث افزایش روحیه نشاط و شادابی در شهروندان می‌شود.

علی اکبر مشرفی ضمن تشکر از تلاش‌های شهردار کرمان، گفت: خوشبختانه در جریان برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرداری در سال جدید هستم که بسیار جالب و متنوع است و باعث ایجاد نشاط و شادابی شهروندان خواهد شد.

طرح ساماندهی کودکان کار و کارتن خواب‌ها در کرمان اجرا می‌شود

ماه بانو معصوم زاده عضو شورای شهر کرمان هم با بیان اینکه طی هماهنگی‌های صورت گرفته با ارگان‌های مربوطه، طرح ساماندهی کودکان کار و کارتن خواب‌ها به زودی اجرا می‌شود، افزود: کارتن خواب‌ها و کودکان کار پس از جمع آوری بیمه می‌شوند تا پس از بررسی سلامت آنها از سوی دانشگاه علوم پزشکی، هزینه‌های درمان آنها تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه طی هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کل ثبت احوال استان کرمان، پس از جمع آوری کارتن خواب‌ها و کودکان کار نسبت به صدور کارت ملی و شناسنامه آنها اقدام می‌شود، افزود: هفته آینده نشستی با صنف رستوران داران با هدف جمع آوری غذاهای سالم باقی مانده در رستوران‌ها برای کارتن خواب‌ها برگزار خواهد شد.

پیشرفت ۴۵ درصدی احداث پارک بانوان «آفتاب»

زهرا ایرانمنش رئیس کمیسیون بانوان و فرهنگی شورای شهر کرمان ضمن تشکر از شهردار کرمان به دلیل برپایی جشن روز زن برای بانوان شاغل در شهرداری با رویکردی جدید، گفت: خوشبختانه پارک آفتاب ویژه بانوان در منطقه سه که هم اکنون حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، به زودی آماده خواهد شد.

میرحسینی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر کرمان در ادامه این نشست ضمن تشکر از شهردار کرمان به دلیل افتتاح زیرگذر آزادی، از زحمات معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار کرمان و کارکنان این معاونت به دلیل تلاش‌های شبانه روزی در احداث این زیرگذر قدردانی کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بازسازی بدنه شرقی بازار قلعه محمود توسط میراث فرهنگی اشاره و تصریح کرد: قرار است در بودجه سال آینده این اداره کل در ورودی این بازار نیز بازسازی شود.

در نشست عمومی شورای شهر کرمان اعضای شورا با بررسی بودجه پیش بینی شهرداری در سال جدید، با اختصاص ۵۰ درصد بودجه به حوزه عمرانی و ۵۰ درصد به هزینه‌های جاری موافقت کردند.

انتهای پیام/