کد خبر: 88186

#مردم_می_پرسند؛

عضو هیئت رئیسه ی اتاق تعاون استان کرمان گفت:چند نرخی بودن نرخ ارز مشکلاتی را ایجاد کرده است لذا دولت باید ابتدا نرخ ارز را دو نرخی و بعد تک نرخی کند و از بخش خصوصی و تعاونی در این زمینه کمک بگیرد که این دوبخش بازوی توانمند کشور هستند تا نتیجه مطلوب را در اقتصاد شاهد باشیم .

علی اکبر مشرفی عضو شورای شهر کرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر در پاسخ به این سوال که آیا عرضه نامناسب گوشت دولتی در بین مردم به خاطرعدم نظارت است یا کمبود گوشت؟ اظهار داشت :هر دو دلیل عدم توزیع نامناسب و عدم نظارت در این امر دخیل بوده اند و واردات هم کم بوده است و از ابتدا ابعاد توزیع بررسی نشده بود همچنین بدلیل قاچاق دام زنده ازکشور ما خصوصا دام مادر باید واردات بیشتر از همیشه صورت گیرد .

وظیفه دولت و مردم برای حل مشکلات اقتصادی چیست؟

باید صرفه جویی کنیم البته نه بمعنای اینکه مصرف نکنیم بلکه مصرف بی رویه و غیر عرف نداشته باشیم

وی ابراز داشت:هم دولت و هم مردم وظیفه حل مشکلات اقتصادی را دارند و من بعنوان یکی از مردم این کشور باید صرفه جویی کنیم البته نه بمعنای اینکه مصرف نکنیم بلکه مصرف بی رویه و غیر عرف نداشته باشیم.

 

لزوم استفاده از بخش خصوصی و تعاونی متعهد برای حل مشکلات اقتصادی کشور

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات کشور ما ساختگی است که دولت با دادن اطلاعات صحیح در این موضوع برای مردم شفاف سازی کند ،ادامه داد: مسئولین نیز وظیفه دارند با توزیع مناسب گوشت و سیاست گذاری مناسب بازار را سامان ببخشند و همچنین از بخش خصوصی و تعاونی متعهد استفاده کنند تا بر مشکلات فائق بیاید .

 

هدف از جنگ اقتصادی فعلی دشمن علیه انقلاب و مردم ایران چیست؟

 این عضو هیئت رئیسه ی اتاق تعاون استان کرمان تاکید کرد: دشمن در بخش جنگ سخت موفقیتی حاصل نکرد و مجبور به پذیرفتن نظرات جمهوری اسلامی ایران شد و در جنگ نرم که هنوز هم تداوم دارد باز هم به موفقیتی دست پیدا نکرد که دشمن در آخرین حربه خود دست به جنگ اقتصادی علیه ایران زد لذا مردم و مسئولین با همدلی یکدیگر باید بر این جنگ دشمن پیروز شوند.

 

دلایل واقعی اینهمه گرانی خصوصا کالاهای داخلی که ربطی به ارز ندارند چیست؟

این جنگ اقتصادی فرصتی است که جلوی مصرف بی رویه و اسراف در کشورمان گرفته شود

مشرفی توضیح داد:در این بازه زمانی باید هر مشکلی را به فرصت تبدیل کرد و امروز باید از این دیدگاه در کشور مصرفمان را بهینه کنیم چنانچه در بسیاری از موارد ازجمله مصرف مواد غذایی و سوخت و... جزء پر مصرف ترین کشورهای جهان هستیم و این جنگ اقتصادی فرصتی است که جلوی مصرف بی رویه و اسراف در کشورمان گرفته شود.

درست است که تحریم ها بر ما تاثیر گذار است اما دولت باید با سیاست های درست تاثیر تحریم ها را از بین ببرد

وی بیان کرد:درست است که تحریم ها بر ما تاثیر گذار است اما دولت باید با سیاست های درست تاثیر تحریم ها را از بین ببرد لذا سیاست گذاری باید درست و دقیق باشد و نباید دولت در این زمینه شتابزده عمل کند که در این صورت امیدواریم سال آینده از نظر اقتصادی آینده خیلی خوب روشنی در پیش داشته باشیم.

 

دولت باید ابتدا نرخ ارز را دو نرخی و بعد تک نرخی کند

مدیر عامل کارخانه لاستیک بارز کرمان خطاب به دولت خاطر نشان کرد:چند نرخی بودن نرخ ارز مشکلاتی را ایجاد کرده است لذا دولت باید ابتدا نرخ ارز را دو نرخی و بعد تک نرخی کند و از بخش خصوصی و تعاونی در این زمینه کمک بگیرد که این دوبخش بازوی توانمند کشور هستند تا نتیجه مطلوب را در اقتصاد شاهد باشیم .

انتهای پیام/