کد خبر: 88190

خطیب جمعه کرمان:

خطیب جمعه کرمان بر لزوم تلاش مسئولان برای رفع مشکلات مردم از جمله بهبود وضعیت معیشتی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی عرب پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به اینکه فرد مسلمان باید حساب اعمال خود را داشته باشد، اظهار کرد: در برخی مواقع دلیل رفع نشدن مشکلات فردی و اجتماعی نافرمانی از خداوند است.

وی تقوا را راه حل مشکلات دانست و ادامه داد: مسئولان هم باید تمامی توان خود را برای حل مشکلات مردم به کار گیرند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب و برکات آن گفت: همه افراد به ویژه جوانان برای استفاده از برکات این ماه شریف اهتمام ورزند.

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اهمیت بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم تصریح کرد: اجرای این بیانیه که دارای هفت فصل است باعث بهبود شرایط و سعادت جامعه در همه حوزه‌ها می‌شود و مدیران باید در این زمینه برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه از این قوه خواست با متخلفان در حوزه اقتصاد برخورد کنند و افزود: انتظار می‌رود که دستگاه قضا با افرادی که به اقتصاد ضربه وارد می‌کنند برخورد کنند تا شاهد بهبود شرایط معیشتی مردم باشیم.

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری گفت: در شرایط کنونی باید به فکر نیازمندان باشیم و فروشندگان هم انصاف را رعایت کنند.