کد خبر: 88205

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب از خلیج فارس به کرمان به سرعت در حال اجرا است و پیشرفت خوبی دارد گفت: خط انتقال اول آبرسانی این پروژه نیمه دوم سال جدید به کرمان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: استان کرمان چندین سال است که با خشکسالی‌های پیاپی همراه بوده و 15 سال است که میزان بارندگی استان کرمان از متوسط و میانگین بلندمدت کشوری پایین‌تر است.

وی با اشاره به اینکه امسال که بارندگی‌های زیادی در سطح کشور انجام شده اما در استان کرمان شاهد کمترین بارش‌ها بودیم گفت: امروز اصلیت‌رین چالش آینده استان کرمان چالش بی‌آبی در استان است و در شمال استان کرمان در بسیاری از روستاها، درختان و باغات خشک شدند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو راهکار برای انتقال آب به استان داشتیم که یکی انتقال آب از شهری به شهر دیگر بود که مشکلات زیادی دارد افزود: در نهایت  انتقال آب از دریا پیگیری شد، چندین جلسه در این رابطه گذاشته شده است و از خط انتقال بازدید کردم که پیشرفت خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود 6 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این طرح انجام می‌شود خاطر‌نشان کرد: شرکت گل‌گهر، شرکت ملی مس و شرکت چادرملو در یزد در اجرای این طرح مشارکت دارند، تشکیل سندیکای بانکی داده شد و 2 هزار میلیارد تومان برای این پروژه تامین مالی شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه پروژه با سرعت در حال اجرا است و خط انتقال اول آبرسانی این پروژه نیمه دوم سال جدید به کرمان می‌رسد گفت: اولین اقدام بهره‌برداری از آب در شهر سیرجان و بعد از آن شهرهای رفسنجان و سرچشمه است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای چند سال که تمام ظرفیت آبی که از چاه‌های آب زیرزمینی در کرمان برداشت می‌شود، بسته می‌شود افزود: با اجرای کامل این پروژه بخش کشاورزی استان احیا می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قرار بود خط دوم انتقال آب به کرمان نیز با حضور رئیس جمهور کلنگ‌زنی شود که به دلیل لغو سفر رئیس جمهور به کرمان به تعویق افتاد.

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار