کد خبر: 88220

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه شکر باید با قیمتی قریب ۳ هزار و ۴۰۰ تومان به دست مردم برسد گفت: گرانی شکر در کرمان عادی نیست و مردم این استان به دلیل عدم هماهنگی سه دستگاه هزینه دو برابری شکر را پرداخت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، عباس تابش در در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار استان کرمان که در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه 7 هزار تن شکر به استان کرمان وارد شده است و با این وجود هنوز قیمت شکر در بازار کرمان هفت هزار تومان است اظهار داشت: فروش شکر به این قیمت جایز نیست و برای استان کرمان شکر کیلویی 3هزار تومان به هرمقدار که نیاز باشد تخصیص خواهیم داد.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز درجامعه شاهد گرانی قیمت‌ها و گران‌فروشی هستیم گفت: مردم ما باید مطالبه‌گر باشند و از واحدهای صنفی فاکتور بخواهند و اگر واحد صنفی فاکتور ارایه نکند تخلف کرده است.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه ما در کشور متولی تامین هستیم، اما برخی دستگاه‌ها به گونه ای عمل کردند که حالا باید متولی توزیع هم باشیم، افزود: قیمت 7 هزار تومانی شکر هیچ توجیح اقتصادی و منطقی ندارد و شکر باید به دست مردم با قیمتی قریب 3 هزار و 400 تومان برسد.

وی با بیان اینکه باید به کسانی که حواله دریافت کرده‌اند فرصت یک هفته‌ای داده شود و پس از این اتمام این فرصت حواله به متقاضی دیگر تخصیص داده شود تصریح کرد: افزایش قیمت شکر در کشور تا هفته‌های اخیر وجود داشته است اما این گرانی در استان کرمان که به درازا کشیده که عادی نیست.

تابش با انتقاد از اینکه میزان جذب شکر استان کرمان در حد صفر است گفت: 7 هزار تن حواله شکر سهمیه استان کرمان را گرفتید و اقدامی برای آن نمی‌کنید و تنها نشستید و داد می‌زنید که شکر نیست، بالاخره باید مشخص شود که این شکر کجاست؟

وی با بیان اینکه کم کاری‌هایی بعضی نهادهای اجرایی استان کرمان باعث گرانی قیمت شکر شده است و گرانی شکر در استان کرمان به علت ناهماهنگی و کم‌کاری سه دستگاه است عنوان کرد: مردم استان کرمان به دلیل عدم هماهنگی سه دستگاه هزینه دو برابری شکر را پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در بخش دیگر از سخنان خود در این جلسه با بیان اینکه قیمت مرغ در تهران 11 هزار و 500 تومان اعلام شده است اظهار داشت: این قیمت در سراسر کشوراست و استان‌ها نباید خودشان قیمت جداگانه تصویب کنند.

وی با اشاره به اینکه کالایی مانند مرغ از کالاهای اساسی محسوب می‌شود و قیمت آن فراگیر است گفت: برای رصد کردن مرغ از صنف‌ها باید فاکتور داشته باشیم، ورد و خروج آن را کنترل کنیم و بازرس در مرغداری‌ها داشته باشیم.

تابش با بیان اینکه مرغ منجمد با قیمت 10 هزار و 500 تومان برای تعدیل قیمت‌ها در بازار تزریق می‌کنیم افزود: ارز بیش از 4 هزار و 200 تومان برای نهاده‌هایی مانند کنجاله قانونی نیست و کنجاله باید به دست مرغدار به قیمت 2 هزار و 500 تومان برسد.

انتهای پیام/