کد خبر: 88225

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان کرمان از دولتمردان خواست که گرانی‌های کمرشکن را در سال آینده مهار کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی  در خطبه‌های نماز جمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزارن به رعایت تقوای الهی، گفت: ملاک و شاخص هر کاری رضای خدواند است لذا اگر در جایی قصد انجام فعلی را داشتیم اگر خدواند رضایت نداشت نباید انجام بدهیم.

وی با اشاره به اینکه کسانی که منکر معاد هستند آثار شومی در زندگی آنان به وجود می‌آید و رویکرد آنها به زندگی نیز متفاوت می‌شود، افزود: در روز قیامت همه به وضوح می‌بینند که حاکمیت فقط در دست خدواند است هر چند در این دنیا نیز اینچنین است اما در روز واپسین بر همه این موضوع هویدا می‌شود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که فردی که منکر معاد و قیامت باشد در تمام امور همچون برخورد با یتیمان نیز متفاوت عمل می‌کند، تصریح کرد: دین مبین اسلام به رفتار درست با یتیم همراه با تکریم تأکید زیادی دارد؛ چرا که فرد یتیم در دو زمینه عاطفی و اقتصادی دچار آسیب می‌شود اما فردی که اعتقادی به معاد و روز قیامت ندارد به این شکل به فرد یتیم توجه نمی‌کند و چه بسا که برخورد ناشایستی با وی داشته باشد.

وی ضمن تسلیت سالروز رحلت حاج سید احمد فرزند امام و همچنین رحلت همسر امام خمینی (ره)، افزود: سالروز حادثه انفجار بمب در نماز جمعه تهران در سال ۶۳ را پیش رو داریم که منجر به شهادت جمعی از نمازگزاران شد اما با این حال آن نمازجمعه به یادماندنی شد و از خداوند می‌خواهیم که این شهیدان با شهدای کربلا محشور شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان حمله شیمیایی به شهر حلبچه توسط رژیم بعث عراق که هیچگونه بیانیه‌ای توسط داعیه داران حقوق بشر را به همراه نداشت را محکوم کرد.

وی ضمن تبریک ولادت امام جواد (ع) و حضرت علی (ع) و روز مرد، عنوان داشت: در حال نزدیک شدن به ایام اعتکاف هستیم که خوشبختانه این سنت حسنه در کشور احیا شده است که جای شکر آن باقی است و امیدواریم به برکت این ایام خداوند همه بلاها را از کشور ایران دور کند.

امام جمعه کرمان با اشاره به ایام نوروز و درس و عبرت‌های این ایام، تصریح کرد: همه چیز در این دنیا زوال پذیر است و اگر بهاری وجود دارد، زمستانی نیز هست لذا اگر عمر ما بهاری دارد زمستانی نیز در پیش رو داریم همچنین این ایام ما را به یاد قیامت می‌اندازد بنابراین همه ما باید به این درس‌ها و عبرت‌ها توجه کنیم.

وی با بیان این مطلب که در ایام نوروز باید صله رحم انجام بدهیم و به کسانی که حقی به گردن ما دارند توجه کنیم، افزود: باید به فقرا و کسانی که به گردن ما حقی دارند به خصوص در این شرایط توجه بکنیم.

امام جمعه کرمان ابراز داشت: در این ایام باید به خصوص با توجه به وضعیت بد اقتصادی، بیشتر به ایتام و قشر آسیب پذیر توجه بکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار بالاترین نشان نظامی به شخصیتی مخلص و متعهد همچون حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: اعطای این نشان، نتیجه اخلاص، پاکی، صداقت، شجاعت و شهامت این فرمانده بزرگ جبهه مقاومت است که در صحنه‌های سخت برای دفاع از نظام و رهبری گام برداشته است لذا این اتفاقی مبارک است.

وی ادامه داد: در اخلاص سردار سلیمانی همین بس که یکی از کسانی که در جنگ مأموریت جابجایی ایشان را بر عهده داشت است، گفت که هر وقت ایشان را جابجا می‌کردم در روزهای سرد به هیچ وقت اجازه به من نمی‌داد از وسیله‌های گرم کننده ماشین استفاده کنم همچنین در روزهای گرم هم اجازه نمی‌داد که از وسایل سرمایشی استفاده کنم که دلیل آن را از سردار پرسیدم و گفت که رزمندگان در چنین شرایطی در جبهه‌ها بدون هیچ وسیله گرمایشی و سرمایشی دارند مجاهدت می‌کنند من نیز که فرمانده هستم باید به همین شکل عمل کنم.

امام جمعه کرمان ضمن تشکر از رئیس سابق قوه قضائیه و تبریک به رئیس جدید این قوه، ابراز داشت: امیدوارم ایشان به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به صورت جدی در دستگاه قضائی توجه کند و آن را عملی کند.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ همه باید در کنار هم باشیم کمک کنیم برخی از گرانی‌های کمرشکن که مردم را اذیت می‌کند و ریشه داخلی دارد توسط همه اقشار بخصوص دولت مردان رفع شود.

علیدادی سلیمانی اظهار کرد: باید شأن و جایگاه مردم حفظ شود و این شایسته نیست که برخی گرانی‌ها مردم را اذیت کنند و امیدوارم دولتمردان در این زمینه توجه جدی داشته باشند.