کد خبر: 88239

در حالی که قرار بود پروژه تقاطع ابوذر شهر کرمان و همچنین مراحل آزمایشی تست تله کابین در پایان اسفندماه سال جاری به بهره برداری برسد حال شهردار و معاون عمرانی استاندار کرمان معتقدند این پروژه ها تا نیمه اول سال 98 به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر"مصطفی آیت‌الهی‌موسوی" معاون عمرانی و امور هماهنگی استانداری کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره آخرین وضعیت پروژه های عمرانی شهر کرمان گفت: پروژه تقاطع ابوذر در حال حاضر در مرحله رگلاژ سگمنت و نصب حفاظ می باشد و طبق برنامه زمانبندی اگر تامین اعتبار با مشکل مواجه نشود در نیمه اول سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.

 

وی ادامه داد: تقاطع چهارراه کشاورز نیز مشکل معارض برق دارد که با پیگیری انجام شده شرکت برق در حال انتخاب پیمانکار برای جابجایی تاسیسات برق است که به زودی انجام خواهد شد و امکان اجرای عملیات میسر می‌شود.

 

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان به سایر پروژه‌های عمران شهری کرمان اشاره کرد و افزود: تقاطع شهرک الغدیر نیز هم اکنون معارض زمین دارد که  متاسفانه هنوز حل نشده و درباره پروژه تقاطع راه آهن نیز بعد از اتمام پروژه تقاطع ابوذر انجام خواهد شد.

 

وی با اشاره به پروژه تله‌کابین شهر کرمان نیز عنوان کرد: تله کابین انشالله در سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

 

"مهران عالم‌زاده" شهردار کرمان نیز به ایسنا در خصوص آخرین وضعیت تله‌کابین گفت: ایستگاه پایین تله کابین در حال نازک کاری و همچنین سیستم برق این ایستگاه خریداری شده و اکنون توسط پیمانکار در حال اجراست.

 

وی در خصوص ایستگاه بالا تله کابین عنوان کرد: قرارداد این ایستگاه نیز بسته شده و اکنون حفاری فونداسیون، مکانیکال و دکل‌های ایستگاه  در حال اجراست.

 

شهردار کرمان از رسیدن کابین‌های این تله‌کابین خبر داد و بیان کرد: اگر مشکلی پیش نیاید و مطابق برنامه‌ها پیش برویم این پروژه در مردادماه سال 98 به اتمام خواهد رسید.

 

وی با انتقاد شدید از عدم جابجایی دکل‌های بیسیم توسط شرکت های ذیربط ظهار کرد: 70 درصد شبکه برق قسمت بالا اجرا شده است اما متاسفانه هنوز آب وگاز آن اجرا نشده این در حالی است که حتی همه وجوه برای جابجایی این تاسیسات نیز واریز شده است.

 

عالم‌زاده به تقاطع غیرهمسطح ابوذر اشاره کرد و گفت: میدان ابوذر یکی از میادین مهم شهر کرمان بوده که در محل یک پنج راه مهم در تلاقی کمربندی جنوبی کرمان و خیابان‌های ابوذر جنوبی و شمالی و بلوار قدس واقع شده است.

 

وی ادامه داد: طول کلی تقاطع ابوذر 957 متر، طول عرشه 555 متر و این تقاطع در برگیرنده 84 شمع، 14 فنداسیون و ستون، 229 سگمنت و697 پنل دیوار خاک مسلح  است.

 

شهردار کرمان به آخرین وضعیت این پروژه اشاره کرد و افزود: نصب سگمنت، رمپ‌های خاک مسلح، کابل کشی خیابان ابوذر شمالی به طور کامل انجام شده و ضمن آنکه خیابان قدس در حال کابل کشی است. همچنین 30 درصد نصب قرنیز و 60 درصد اجرای کلیدهای این پروژه انجام شده است.

 

انتهای پیام/