کد خبر: 88298

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری کرمان گفت: با توجه به اینکه خطر هجوم سیل به سمت کرمان از سمت ماهان، کوه‌های صاحب الزمان و ده بالا وجود دارد، قرار شد در این مسیر‌ها محافظ ایجاد تا در صورت جریان شدن آب، انحرف و از سمت غرب از شهر کرمان خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سیدمصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری کرمان اظهار داشت:برای محافظت از شهر کرمان طرح‌های آبخیزداری و سیل بند در بالادست توسط منابع طبیعی اجرا خواهد شد.

 

وی افزود:با توجه به اینکه خطر هجوم سیل به سمت کرمان از سمت ماهان، کوه‌های صاحب الزمان و ده بالا وجود دارد، قرار شد در این مسیر‌ها محافظ ایجاد تا در صورت جریان شدن آب، انحرف و از سمت غرب از شهر کرمان خارج شود.

موسوی توضیح داد: هزینه اجرای کار توسط پیمانکار حدود ۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است که تلاش می‌کنیم با کمک گرفتن از دستگاه‌های اجرایی با هزینه کمتر این کار را انجام شود تا بتوانیم محافظت اضطراری را صورت داده تا بعدا طرح‌های بلندمدت را در شهر اجرایی کنیم.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها سرعت آب را کاهش می دهد،تاکید کرد :از طریق خاکریز آب به سمت بیرون از شهر هدایت می‌شود.

انتهای پیام/