کد خبر: 88301

در ستاد اربعین استان ویژه کمک به سیل‌زدگان مطرح شد

مدیرکل سیاسی، امنیتی استانداری کرمان گفت: برای کمک به مناطق سیل‌زده ۳۷ موکب استان در قالب ۲۰ موکب ادغام شده‌اند و به مناطق مورد نظر از جمله شهرستان حمیدیه که استان کرمان به عنوان معین آن انتخاب شده اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علی مطهری جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین استان کرمان ویژه کمک به سیل‌زدگان خوزستان به ویژه شهرستان حمیدیه اظهار داشت: از چند روز قبل فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به منظور خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان خوزستان به ویژه شهر حمیدیه در این شهر استقرار یافته‌اند.

وی افزود: از جمله نیازمندی‌های اعلام شده شهرستان حمیده، گونی برای ایجاد سیل‌بند، پتو، کف‌شکن، برخی مناطق گازوئیل و ... است و از شب گذشته تاکنون ۳۰ تا ۴۰ هزار گونی جمع‌آوری کرده‌ایم.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: ما امنیت مجموعه ستاد اربعین و ستاد حوادث غیرمترقبه استان را در شهرستان حمیدیه تامین خواهیم کرد.

سید محمد صابری رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: پنج تیم عملیاتی اورژانس کرمان به مناطق سیل‌زده استان خوزستان اعزام شده که سه تیم ما در شهرستان سوسنگرد و دو تیم در شهرستان حمیدیه قرار دارند.

ایجاد خط هوایی از کرمان به سمت اهواز توسط ارتش

خلیل همایی مدیرکل سیاسی، امنیتی استانداری کرمان افزود: سال گذشته استان کرمان، ۳۷ موکب برای مراسم اربعین حسینی به عراق اعزام کرد و اکنون برای کمک به مناطق سیل‌زده ۳۷ موکب استان در قالب ۲۰ موکب ادغام شده‌اند و به مناطق مورد نظر از جمله شهرستان حمیدیه که استان کرمان به عنوان معین آن انتخاب شده اعزام می‌شوند.

همایی تاکید کرد: قرار است در این موکب‌ها در هر وعده ۸۰ هزار پرس غذایی گرم و ۶۰ هزار قرص نان پخت و در بین مردم سیل‌زده حمیدیه و روستاهای آن توزیع شوند.

وی تصریح کرد: سپاه ثارالله استان کرمان اردوگاه شهید کازرونی خود در اهواز و مقرهای راهیان نور خود را در اختیار ستاد اربعین استان قرار داده است.

مدیرکل سیاسی، امنیتی استانداری کرمان عنوان کرد: مقرر شده برای رسیدن هر چه زودتر اقلام  مورد نیاز به دست مردم سیل‌زده شهرستان حمیدیه ارتش یک خط هوایی از کرمان به سمت اهواز ایجاد کند.

انتهای پیام/