کد خبر: 88344

شهردار کرمان:

شهردار کرمان گفت: با اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در «ده بالا» حدود ۹۰ درصد تهدید سیلاب برای شهر کرمان رفع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، سید مهران عالم زاده ظهر سه شنبه در دیدار با استاندار کرمان گفت: شورای شهر کرمان همراه شهرداری است.

وی ادامه داد: اولویت نخست شهرداری کرمان پرداخت حقوق معوقه کارگران و کارکنانش است و تا پایان سال ۹۷ تمام حقوق‌ها پرداخت شد.

شهردار کرمان در خصوص سیستم حمل و نقل عمومی شهر کرمان گفت: ۱۰ اتوبوس غیر فعال در اتوبوسرانی بهسازی و بازسازی شد.

وی از تجهیز دو دستگاه اتوبوس برای معلولان خبر داد و افزود: همچنین از یک دستگاه اتوبوس گردشگری برای شهر کرمان رونمایی شد.

عالم زاده افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر شاهد آب گرفتگی معابر شهر کرمان بودیم که قطعاً امنیت شهر مهم است و برای رفع این مشکل اقدام شد.

وی با اشاره به سیلاب‌های اخیر در کرمان افزود: بر اساس مطالعات انجام شده در سال ۹۳ اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در محدوده ده بالا به کنترل سیلاب‌ها کمک می‌کند؛ منابع طبیعی ۲ میلیارد تومان اعتبار در این زمینه داشت در حالی که مجموع نیازها ۴۰ میلیارد تومان است.

عالم زاده با بیان اینکه با اجرای این طرح در ده بالا حدود ۹۰ درصد تهدید شهر کرمان رفع می‌شود، ادامه داد: رودخانه بخش ماهان نیز تهدید جدی است که باید برای آن فکری شود.

وی ابراز امیدواری کرد: اگر این طرح‌ها اجرا شود، شهر را در مقابل سیل بیمه کرده‌ایم که با توجه به نگرانی‌های مردم، اولویت ما همین بحث است.

شهردار کرمان در خصوص اینکه تراموا می‌تواند جذابیت گردشگری بیشتری داشته باشد، افزود: برای اجرای تراموا از فرودگاه به میدان مشتاقیه کرمان برنامه داریم.

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و قرار است فردا تیمی از شرکت مرکزی برای بررسی این موضوع به کرمان بیایند.

شهردار کرمان با اشاره به افتتاح سه پروژه در شهر کرمان طی سال گذشته بیان کرد: اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کاری امسال شهرداری است.

عالم زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف خدماتی، فرهنگی، اجتماعی و عمرانی افزود: برنامه‌های اصولی در حوزه فرهنگی اجتماعی طراحی شد که بخشی از ثمرات آن را مردم در ایام نوروز امسال مشاهده کردند.

وی سرانه فضای سبز کرمان را بیش از متوسط کشور دانست و بیان کرد: خوشبختانه در این زمینه در وضعیت بهتری به سر می بریم.

شهردار کرمان با تشکر از استاندار کرمان به دلیل همراهی آنها برای اجرای پروژه‌های عمرانی گفت: نگاه استاندار کرمان نقش مؤثری در برنامه ریزی دقیق و اجرای پروژه‌ها دارد و امیدواریم در سال جدید هم حمایت‌های استاندار در حوزه شهری کرمان ادامه داشته باشد.


انتهای پیام/