کد خبر: 88351

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: سیلاب اخیر 976 میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های جاده ای هفت شهرستان جنوبی این استان وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ مسعود جمیلی کرمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از بازدیدهای کارشناسان این اداره کل از مناطق سیل زده، در مجموع 830 میلیارد ریال خسارت به راهها و 146 میلیارد ریال خسارت نیز به ابنیه راهها در این منطقه گزارش شد.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم بارندگی ها در جنوب کرمان، در مجموع بیش از 970 کیلومتر از راههای ارتباطی این منطقه همچون آسفالت و شوسه دچار خسارت شده است.

جمیلی ادامه داد: همچنین در این سیلاب، 90 آبنما تخریب و خسارت دید و به 107 دستگاه پل نیز به صورت جدی خسارت وارد شد.

وی گفت: همچنین 354 کیلومتر راه آسفالته بین 30 تا 80 درصد تخریب و به 620 کیلومتر راه روستایی خاکی نیز آسیب جدی وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان از عملیات بازگشایی مسیرهای مسدودی در جنوب کرمان خبر داد و گفت: عملیات بازگشایی مسیرها بلافاصله پس از فروکش کردن سیلاب آغاز شد.

جنوب کرمان شامل هفت شهرستان و هشت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بوده و اداره کل راهداری این دیار، مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

انتهای پیام /