کد خبر: 88384

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان از اجرای طرح نظارت تخصصی بر نت‌سراهای سطح استان خبر داد و افزود: در این طرح متصدی یک نت‌سرا که اقدام به جعل اسناد و مدارک می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، امین یادگارنژاد در تشریح این خبر اظهار داشت: نظارت بر نت‌سراها بر عهده پلیس فتا است و تمام ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ملزم به رعایت قوانین و مقررات وضع شده هستند.

وی بیان کرد: در بازدید از نت‌سراهای سطح شهر در راستای افزایش امنیت کاربران، کاهش جرائم و تخلفات، کارشناسان پلیس فتا حین بازدید از نت‌سراهای سطح استان، یک‌نت‌سرای متخلف را که اقدام به جعل اسناد و مدارک می‌کرد را  شناسایی کردند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان اظهار کرد: در بررسی از سیستم‌های این نت‌سرای متخلف تعدادی فایل‌ جعلی از مدارک تحصیلی، شناسنامه‌ای، مهر پزشکی، نامه‌های رسمی مربوط به ادارات دولتی و ... مشاهده  شد که پس از هماهنگی با مراجع قضایی برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه فارنزیک پلیس فتا ارجاع شد.

یادگارنژاد افزود: پس از تحقیقات تکمیلی مشخص شد، متصدی کافی‌نت این اعمال مجرمانه را انجام داده که در نهایت پس از هماهنگی با مقام قضایی بازداشت و در بازجویی به عمل آمده، انگیزه خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این پلیس بر فعالیت نت‌سراها نظارت می‌کند، گفت: اگر کافی‌نت‌ها دستورالعمل های صادرشده توسط اتحادیه را رعایت نکنند آنها را به مقام قضایی معرفی می‌کنیم.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد: ارائه هرگونه خدمات در نت‌سراها، غیر از ارائه خدمات اینترنت به صورت حضوری، ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

یادگارنژاد عنوان کرد‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.

انتهای پیام/