کد خبر: 88397

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج گفت: از زمان تشکیل کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از واحد های تولیدی و معادن در این شهرستان و طی چندماه اخیر با ورود سیستم قضایی، مشکلات حقوقی و قضایی چندین واحد تولیدی و معدن سنگ کرومیت در شهرستان کهنوج مورد بررسی قرار گرفته است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از ایسنا ، "مجید سیمی" در جمع خبرنگاران درباره حمایت دستگاه قضا از تولیدکنندگان داخلی اظهار مرد: در پی اختلاف بین برخی افراد  و سرمایه گذار در یکی از معادن سنگ کرومیت کهنوج در چند روز گذشته، که منجر به ایجاد مزاحمت و آتش کشیده شدن یک دستگاه بیل مکانیکی در معدن شده بود، بلافاصله سیستم قضایی به موضوع ورود و ظرف مدت 24 ساعت 4 نفر از عوامل اصلی این حادثه در کهنوج بازداشت شدند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر و پس از تفهیم اتهام یک نفر با قرار بازداشت موقت و یک نفر دیگر به لحاظ عجزاز تودیع وثیقه در زندان به سر می برند و مابقی افراد با اعطای وثیقه آزاد می باشند افزود: با این اقدام به موقع دادستانی، بلافاصله این معدن که بیش از 60 کارگر در آن مشغول می باشند کار خود را مجدد آغاز نمود و از تعطیلی آن جلوگیری بعمل آمد.

 

وی با بیان اینکه این افراد اخلال‌گر هیچ مالکیتی بر معدن ندارند،عنوان کرد: با بررسی های صورت پذیرفته مشخص گردید اکثر کارگران مشغول در این معدن از اهالی همان منطقه می باشند و دادستانی در راستای حقوق عامه و حمایت از سرمایه گذاری و قشر آسیب پذیر کارگران به این موضوع ورود پیدا کرده است .

 

دادستان کهنوج عنوان کرد: دستگاه قضایی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب  مبنی بر نام گذاری سال «رونق تولید»، با جدیت در این حوزه ورود پیدا کرده و هر اقدامی که موجب توقف رونق تولید گردد، به شدت برخورد نموده است .

 

وی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه نقش بسزایی در تامین امنیت سرمایه گذاران و تولید کنندگان دارد و بایستی از انجام اقداماتی که منجر به فرار سرمایه گذارن می شود جلوگیری شود ادامه داد:حمایت دستگاه قضایی در این رابطه منجر گردید که سرمایه گذار فوق اقداماتی درجهت تأسیس و راه اندازی یک کارخانه جدید را درکهنوج را آغاز نماید.

 

دادستان کهنوج بیان کرد: در واقع رونق صنایع و معادن موجب ایجاد اشتغال زایی در افراد بومی منطقه می  شود که این امر کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل فقر ، بیکاری و اعتیاد را در پی خواهد داشت ومنجر به کاهش جرایم می شود.

 

انتهای پیام/