کد خبر: 88431

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان خبر داد:

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان به تبیین اقدامات صورت گرفته در فروردین‌ماه امسال پرداخت و گفت: میزان محکومیت‌های که توسط شعب تعزیرات استان در فروردین ماه سال جاری صادر شده حدود 21 میلیارد و 761 میلیون و 223 هزار ریال است که 6 میلیارد و 575 میلیون 179 هزار ریال میزان وصولی اجرای احکام در فروردین‌ماه سال‌جاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ "ارسلان میری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در خصوص نظارت‌های ماه رمضان بر بازار گفت: از چند روز گذشته گشت‌های مشترک ویژه ای با دستگاه‌های متولی نظارت و بازرسی بر بازار همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت، دامپزشکی و ... را آغاز کرده و این مهم را تا پایان ماه مبارک رمضان انجام خواهیم داد.

 

وی به انواع تخلفاتی که در سال‌جاری در بازار مشاهده شده، اشاره کرد و افزود: گران‌فروشی، تقلب، امتناع از عرضه کالا، عدم درج قیمت، عدم ارایه فاکتور خرید و فاکتور فروش، عدم رعایت موازین و ضوابط بهداشتی و ... بیشترین تخلفات صورت گرفته از سوی برخی اصناف در سال جاری بوده‌ است

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از ادامه دار بودن گشت‌های مشترک بازرسی بر بازار تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد و بیان کرد: تعزیرات حکومتی مرجع صدور رای است که بایستی دستگاه‌های متولی گزارشات تخلف دستگاه‌های اقتصادی و صنفی را جهت رسیدگی به ما ارسال کنند و تعزیرات حکومتی نیز برای حمایت از این دستگاه‌ها زمان بازرسی آنها را همراهی می‌کنیم تا اگر نیاز به صدور رای در مکان وقوع تخلف بود، رای مقتضی را در آنجا صادر و اجرا می‌شود.

 

وی از کاهش قیمت گوشت مرغ در بازارهای کرمان خبر داد و عنوان کرد: قیمت گوشت مرغ به صورت رسمی 11 هزار و 500 تومان می‌باشد که بعضا در برخی نقاط کمتر از این قیمت نیز عرضه می‌شود؛ مرغدارانی که از نهادهای دامی یارنه‌ای استفاده نکرده‌اند، گوشت مرغ برای آنها قیمتش بیشتر بوده اما به دلیل وفور گوشت مرغ در بازار قیمت کاهش یافته است.

 

میری خبر داد: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا نیز در پارک مادر شهر کرمان از 18 اردیبهشت‌ماه لغایت 28 اردیبهشت‌‌ماه دایر است و در این نمایشگاه قیمت گوشت مرغ حدود 11 هزار تومان خواهد بود.

 

وی بر لزوم بازنگری در بسیاری از قوانین تاکید و افزود: تعزیرات حکومتی مجری قانون است و براساس قوانین و مقرارت کشور اقدام به صدور رای می‌کند لذا نمی‌توانیم فراتر از قوانین رای صادر کنیم. اما برخی از جریمه‌ها و مجازات برای متخلفین در نظر گرفته شده، تناسبی با شرایط اقتصادی فعلی ندارد و بازدارنده نیستند.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان به تبیین اقدامات صورت گرفته در فروردین‌ماه امسال پرداخت و ادامه داد: میزان محکومیت‌های که توسط شعب تعزیرات استان در فروردین ماه سال جاری صادر شده حدود 21 میلیارد و 761 میلیون و 223 هزار ریال است که 6 میلیارد و 575 میلیون 179 هزار ریال میزان وصولی اجرای احکام در فروردین‌ماه سال‌جاری است.

انتهای پیام