کد خبر: 88434

معاون صمت کرمان:

معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه دو واحد تولیدی شکر در استان کرمان نیمه فعال و تعطیل هستند، گفت: یکی از این واحدها ظرف چند روز آینده بازگشایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ محمدرضا خواجویی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در خصوص وضعیت شکر در استان کرمان بیان کرد: دو سهمیه سه هزار و ۸۲۲ تن و هزار و ۷۶۰ تن برای تنظیم بازار استان کرمان طی ماه رمضان برای مصرف خانوار و صنعت در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ تن شکر توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت بین واحدهای توزیع کننده (واحدهای صنفی و فروشگاه‌های بزرگ) در حال عرضه است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه دو واحد تولیدی شکر در استان کرمان نیمه فعال و تعطیل هستند، افزود: یکی از این واحدها ظرف چند روز آینده بازگشایی می‌شود و ۲۰ هزار تن سهمیه شکر خام برای این مورد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ان شالله ظرف دو هفته هفته آینده شاهد آرامش قیمت شکر در بازار خواهیم بود.

خواجویی همچنین بیان داشت: در زمینه تأمین کالاهای مورد نیاز مردم به هیچ عنوان مشکلی در استان کرمان وجود ندارد و ذخیره سازی مناسب در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ماه مبارک رمضان اقلامی نظیر شکر، روغن، گوشت، منجمد و مرغ به اندازه نیاز در استان کرمان موجود است، افزود: نمایشگاه طرح ضیافت در تمامی شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

وی زمان برگزاری این نمایشگاه در شهر کرمان را ۱۸ تا ۲۸ اردیبهشت ذکر و تصریح کرد: ۱۰۰ غرفه برای نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در نظر گرفته شده است که ۵۰ غرفه مختص کالاهای مورد نیاز مردم اعم از گوشت، برنج، روغن، شکر، تخم مرغ و … است.