کد خبر: 88456

با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، دهکده خرما در بم کلنگ‌زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس از بم، مریم‌ خاکپور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم  در حاشیه کلنگ‌زنی دهکده تخصصی خرما در بم اظهار داشت: این مجتمع دارای ‌۴۰ واحد بسته‌بندی با ظرفیت ۱۲۰ تن خرماست.

وی با اشاره به ایجاد ۸۰۰ تا ۳ هزار نفر اشتغال مستقیم گفت: در آینده برای 4800 نفر نیز اشتغال غیرمستقیم در این دهکده ایجاد خواهد شد.

محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نیز اظهار داشت: جا دارد از ابتکاری که در خصوص احداث این دهکده به خرج داده شده، تشکر کنم.

وی افزود: ما این مجتمع را یک خلأ برای بم و شرق کرمان می‌دانیم و امیدواریم این مجتمع به‌ زودی راه‌اندازی شود و ما از هیچ کمکی در راستای ایجاد این دهکده دریغ نخواهیم کرد.

این مقام مسوول اظهار داشت: به نظر من، حلقه گمشده تولید خرما در بم یک مجتمع بسته‌بندی است و معتقدم با توجه به طرح خوبی که ایجاد شده، ما شاهد تحول خوبی در اقتصاد منطقه باشیم.

باید برای اقتصاد پویا در کشور تلاش کنیم

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس عصر امروز در حاشیه آیین کلنگ‌زنی دهکده تخصصی خرما در این شهرستان با حضور معاون مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم تا اقتصاد جامعه پویا شود.

وی افزود: ما کشوری غنی و ثروتمند داریم و نیاز است تا از این سرمایه‌ها به خوبی استفاده کنیم، مدیران جوان ما در حال تلاش برای عمران و آبادانی هستتد و اقدامات خوبی در حال انجام است.

فرماندار بم نیز با اشاره به اینکه توسعه روستایی و اشتغال از اهمیت خاصی برخوردار است، عنوان کرد: این مجتمع از کمبودهای جنوب‌شرق کشور است که نبود آن به طور جدی احساس می‌شد.

هادی شهسوارپور اظهار داشت: وجود منطقه ویژه اقتصادی ارگ‌ جدید و وجود جاده ترانزیتی در کنار این‌ مجتمع بسیار کمک ارزنده‌ای به پیشرفت آن است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران زیادی‌از این مجتمع استقبال کردند و تعدادی از آنها حاضر شدند مبالغی را به عنوان آورده در اختیار ما بگذارند.

فرماندار بم تصریح کرد: دهکده تخصصی خرمای شرق استان تنها مجتمع بسته‌بندی در جنوب‌شرق کشور خواهد بود و می‌تواند اقتصاد ۵۰۰ هزار نفر از اهالی منطقه را تامین کند و امیدوارم با راه‌اندازی این مجتمع اقتصاد منطقه بیمه شود.

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار