کد خبر: 88491

مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان:

مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: بر اساس نقشه‌های موجود در سایت فائو پیش بینی می‌شود تا تیر ماه هجوم دسته جات جدید ملخ ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ سعید برخوری در گفتگو با خبرنگار مهر از تالاب جازموریان به عنوان یکی از خاستگاه‌های ملخ که مرتب توسط فائو رصد و کنترل می‌شود نام برد و اظهار کرد: بخشی از دسته جات ملخ‌هایی که وارد کشور شده‌اند به دلیل جذابیت تالاب جازموریان وارد این منطقه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بر اثر بارندگی‌های اخیر و افزایش میزان آب گرفتگی تالاب نسبت به سال‌های گذشته و افزایش رویش علوفه ملخ زیادی وارد جازموریان شده‌اند، افزود: کماکان این وضعیت ادامه دارد و براساس نقشه‌های موجود در سایت فائو پیش بینی می‌شود تا تیر ماه هجوم دسته جات جدید ملخ ادامه داشته باشد.

برخوری با اشاره به اینکه تجربه مبارزه با ملخ در جنوب استان کرمان وجود دارد، عنوان کرد: تاکنون به هیچ مزرعه و باغی خسارت وارد نشده است و تاکنون مبارزه به خوبی انجام شده و شرایط تحت کنترل است.

وی با اشاره به وجود ملخ در مراتع جنوب استان کرمان اظهار کرد: به دلیل گستردگی مراتع و وجود علوفه فراوان در منطقه جازموریان حجم خسارت محسوس نیست.

مدیر جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: بر اثر بارندگی میلیون‌ها تن علوفه در تالاب جازموریان ایجاد شده است که این حجم علوفه در سال‌های گذشته خشک شده و از بین می‌رفت و تاکنون تغذیه ملخ‌ها از این منابع بوده است که محسوس نیست و خسارتی که در رقابت با کشاورز و دامدار باشد نداشته‌ایم.