کد خبر: 88574

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق شمال کرمان:

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: در صورتی که مشترکان و به ویژه مشترکان بزرگ کشاورزی، صنعتی و اداری، ایستگاه های سی ان جی و مشترکان دارای مولد به روش های مختلف اگر همکاری کرد و مشترکان خانگی نیز در ساعات اوج بار(12 ظهر تا 16 و 20 و 30 دقیقه تا 23) رعایت کرده و مصرف غیرضرور نداشته باشند، کمبود برق در مجموعه استان نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ "رسول عبداللهی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره میزان مصرف برق در ادارات دولتی شمال استان کرمان اظهار کرد: تقاضای مجموعه ادارات و سازمان های شمال استان از شبکه برق عددی حدود 55 مگاوات است که این عدد در ساعت تعطیلی ادارات(13) حداقل به 35 مگاوات کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به تغییر ساعت اداری در تابستان امسال افزود: در زمان تعطیلی ادارات حداقل 35 مگاوات از مصرف شبکه برق کسر می شود و کاهش مصرف در شبکه را می بینیم.

عبداللهی تصریح کرد: دیماند(تقاضا) شهرک صنعتی شماره 2 کرمان که بزرگ ترین شهرک صنعت استان است، 35 مگاوت است که با تغییر ساعت اداری به میزان تقاضای این شهرک کاهش مصرف را داریم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق شمال کرمان در ادامه در پاسخ به اینکه آیا تابستان امسال خاموشی داریم؟ بیان کرد: در صورتی که مشترکان و به ویژه مشترکان بزرگ کشاورزی، صنعتی و اداری، ایستگاه های سی ان جی و مشترکان دارای مولد به روش های مختلف اگر همکاری کرد و مشترکان خانگی نیز در ساعات اوج بار(12 ظهر تا 16 و 20 و 30 دقیقه تا 23) رعایت کرده و مصرف غیرضرور نداشته باشند، کمبود برق در مجموعه استان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه به ازای صرفه جویی انرژی به مشترکان صنعتی و کشاورزی پاداش پرداخت می شود، افزود: انرژی مدیریت شده از سمت آنها را با قیمت چند برابر هزینه ای که بابت مصرف به ما پرداخت می کنند، خریداری می کنیم.

عبداللهی تصریح کرد: هدف اجرای  این برنامه ها  جلوگیری از هرگونه خاموشی ناخواسته در شبکه سراسری و تداوم پایدار برق رسانی به مشترکین و  کنترل و کاهش پیک شبکه سراسری با تشویق مشترکین به همکاری با صنعت برق و اعطا پاداش های نقدی به مشترکین همکار است.

وی افزود: دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شمال کرمان با تهیه و تدوین میثاق نامه حرکت جهادی مدیریت مصرف  و امضا این میثاق نامه توسط اعضا شورای اداری همه مناطق شمال کرمان و تعیین نماینده مدیریت مصرف در هر امور جهت تسهیل دسترسی مشترکین برای توجیه و راهنمایی آنها تمام تلاش خود را برای عبور موفق و بدون خاموشی از پیک بار سال 98 به کار بسته است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق شمال کرمان اظهار کرد: از آنجاییکه رسیدن به این هدف بدون  همکاری و همراهی تمامی مشترکین میسر نیست، از همه مشترکین کشاورزی، صنعتی، اداری و تجاری، ایستگاه های گاز طبیعی و مشترکین دارای مولد خود تامین جهت همکاری و عقد تفاهم نامه همکاری دعوت به عمل می آید.

وی افزود: به طور کلی می توان گفت چنانچه مشترکی همکاری کامل و مناسبی را در دوره پیک با این شرکت داشته باشد می تواند از مرتبه قبض دوره ای خود پاداش دریافت خواهد کرد.

عبداللهی در پایان درباره برق رسانی به روستاها در حوزه شرکت برق شمال استان کرمان گفت: در حوزه برق شمال روستاهای بالای 10 خانوار تماما برقدار شده اند و ممکن است مناطقی صعب العبور و با تعداد کمی خانه باشد که برق نداشته باشد اما جایی که دائم خانه بوده، برق دار شده اند.

 

انتهای پیام