کد خبر: 88590

رئیس کل دادگستری استان کرمان از وجود سودجویان در پشت پرده خرید گندم در استان کرمان خبر داد گفت: اقدامات سازماندهی شده در خرید گندم امنیت غذایی کشور و استان را تهدید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از تسنیم، یداله موحد صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان که با حضور فدایی استاندار کرمان در سالن شهید بهشتی دادگستری استان برگزار شد با اشاره به اینکه در آستانه هفتم تیر و شهادت مظلومانه شهید بهشتی و 72 تن از یاران باوفای امام(ره) هستیم اظهار داشت: شهید بهشتی پایه‌گذار نظام قضایی کشور است.

وی با اشاره به وجود توطئه‌ها و تحریم‌ها علیه کشورمان گفت: با وجود همه این اقدامات کشور ما توانسته که در تولید گندم به خودکفایی برسد و 4 سال است که در این حوزه خودکفا شده‌ایم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه خبرهایی وجود دارد که برخی افراد سودجو نسبت به خرید گندم با نرخی بالاتر از کشاورزان اقدام کرده‌اند افزود: این اقدامات با هدف انتقال به خارج کشور را انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام سازمان یافته است گفت: پشت پرده این اقدامات امنیت غذایی کشور و استان را تهدید می‌کند که باید به آن اهمیت داده شود و اقدام جدی در این رابطه انجام شود.

موحد با اشاره به اینکه اداره کل غله باید تمام ظرفیت‌های خود را به‌کار بگیرد تا بیشترین خرید گندم از کشاورزان را انجام بدهد بیان کرد: هر شهرستانی وضعیت خاص خود را دارد و مدیران شهرستانی موظف به رصد قاچاقچیان و جلوگیری از قاچاق کالا هستند.

وی با یادآوری اقدامات سازماندهی شده در گوشت و سوخت گفت: احتمال وجود اقدامات سازمای یافته وجود دارد و اگر این اتفاق بیفتد تبعات ناگواری دارد و تبعا رسانه‌های بیگانه به این مسائل دامن می‌زنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید با همفکری و تعامل بحث آب استان را پیگیری کنیم افزود: باید نسبت به صرفه‌جویی آب در استان کرمان فرهنگ‌سازی کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه سند رسمی بستر رودخانه‌های استان در استان باید تهیه شود گفت: در این حوزه یک کار زیربنایی لازم است و هر چه سریعتر تکلیف بستر رودخانه ها مشخص و وضعیت تعرض‌ها در این مناطق معین شود.

انتهای پیام/