کد خبر: 88630

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: وام‌های کشاورزی که سر رسید آنها از مهر 96 تا آخر اسفند 97 بوده است مشمول امهال سه ساله می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر،"محمدعلی دهقان"سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان امروز یکم مردادماه در نشست خبری پیرامون تسهیلات بانکی در خصوص امهال وام‌های کشاورزی اظهار کرد: در سال 97 (از فروردین 97 تا آبان 97) محصولات کشاورزی استان کرمان و تعداد دیگری از استان‌های کشور دچار سرمازدگی و به‌طورمثال محصول پسته 95 درصد دچار خسارت شد لذا دولت برای کمک به کشاورزان مصوبه‌ای مبنی بر بخشودگی سه ساله سود وام‌های کشاورزی داشته است.

وی ادامه داد: وام‌های کشاورزی که سر رسید آنها از مهر 96 تا آخر اسفند 97 بوده است مشمول امهال سه ساله می‌شوند. ضمن اینکه این قانون شامل وام‌های زیر 17 میلیون تومان است و برای این مهم هیات وزیران 2 هزار میلیارد تومان اختصاص دادند که 176 میلیارد تومان به استان کرمان تخصیص داده شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان افزود: هیات وزیران یک هزار میلیارد تومان دیگر به بانک کشاورزی اختصاص داد تا کشاورزان وام‌های کشاورزی خود را یک‌ساله امهال کنند که سهم استان کرمان از این اعتبار 110 میلیارد تومان بوده است اما به دنبال دریافت اعتبار برای سایر بانک‌ها هستیم.

وی خطاب به کشاورزان گفت: کشاورزان فرصت دارند تا 15 مردادماه به بانک کشاورزی مراجعه کنند و وام خود را یک سال تمدید کنند و اگر کشاورزی تا 15 مرداد مراجعه نکند باید سود و اگر جریمه ای دارد، پرداخت کنند.

انتهای خبر/