کد خبر: 88847

مدیرکل تعاون استان کرمان گفت: ثبت‌نام تسهیلات جدید کرونایی از طریق پیامک انجام می ‌شود متقاضیان از هرگونه مراجعه حضوری خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رضا اسماعیلی با اشاره به جزئیات و شرایط و زمان پرداخت تسهیلات جدید کرونایی اظهار داشت: کمک دولت در دو بخش انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بخش اول این کمک‌ها‌ به کسانی است که هیچ پوشش بیمه‌ای ندارند و از اول آذر به مدت چهار ماه به ازای هر نفر از اعضای خانواده ماهانه یک میلیون ریال تا پایان سال جاری به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با عنوان اینکه در کشور 11 میلیون نفر از این بخش بهره‌مند می‌شوند گفت: اطلاعات افراد در سامانه وجود دارد و نیازی به ثبت‌نام نیست و پول به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش دوم این کمک‌ ‌ها پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی است ادامه داد: افرادی که می‌خواهند از این تسهیلات استفاده کنند باید شماره ملی خود را به شماره 6369 ارسال کنند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بعد از یک هفته پالایش ثبت‌نام کنندگان انجام می‌شود گفت: این تسهیلات با کارمزد 4 درصد بوده و 30 ماهه از یارانه افراد کم می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم که با این کمک‌ها بخشی از مشکلات مردم کاهش پیدا کند افزود: نیاز به هیچ گونه مراجعه حضوری برای ثبت‌نام نیست و تمام اطلاعات مردم در سامانه وجود دارد و ثبت‌نام از طریق پیامک انجام خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ادامه داد: با توجه به اینکه در شیوع بیماری کرونا در استان قرار داریم از مردم درخواست داریم که رعایت کنند و به هیچ عنوان مراجعه حضوری نداشته باشند.

وی با بیان اینکه کلیه واحدهای مشمول قانون کار جهت ثبت اطلاعات مزدی در سامانه مزد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام کنند گفت: آخرین مهلت ثبت اطلاعات در سامانه مزد 30 دی 1399 بوده و این مهلت قابل تمدید نیست.

اسماعیلی ادامه داد: هرساله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل در جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز، نسبت به گردآوری اطلاعات مزدی استان‌ها از طریق "سامانه مزد" اقدام کنند.

 

وی افزود: به منظور تکمیل فرم اطلاعات وضعیت پرداخت‌ها و ساختار نیروی کار در سال 1399 ضروری است کلیه واحدهای کارگری استان نسبت به درج اطلاعات خواسته شده در سامانه الکترونیکی مزد به آدرس http://mozd.mcls.gov.ir   مراجعه و با استفاده از راهنمای کاربران در این سامانه اقدام کنند.