کد خبر: 88894

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جاده شهداد - نهبندان از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است که مدت‌ها به دلیل نبود اعتبارات بازگشایی نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی و رفع مشکلات بخش‌های شهرستان کرمان که با حضور بابایی فرماندار کرمان و بخشداران شهرستان کرمان برگزار شد ضمن اشاره به مشکلات بخش شهداد شهرستان کرمان اظهار داشت: متأسفانه قابلیت گردشگری در بخش شهداد نادیده گرفته شده‌ است.

وی با بیان اینکه جاده شهداد - نهبندان به لحاظ امنیتی و گردشگری از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است گفت: مدتهاست این جاده به دلیل نبود اعتبار لازم بازگشایی نمی‌شود که باید مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امکانات گردشگری در این منطقه بسیار اندک است بیان کرد: این در حالی است که رونق اقتصادی در  شهداد می‌تواند سبب رونق شهرستان کرمان شده و آن را پشتیبانی کند.

وی به مشکلات آبخیزداری در شهداد و جاری شدن سیل‌ها در این منطقه اشاره کرد و گفت: روان آبها و سیلاب طی 2 سال اخیر خسارات زیادی به این بخش وارد کرده است که رفع این مشکل نیازمند تخصیص بودجه است.

پورابراهیمی با تأکید بر اینکه پروژه ساخت هتل شهداد باید مورد حمایت قرار گیرد افزود: فروش محصولات صنایع دستی شهداد نیز باید مورد حمایت بیشتر قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به بخش ماهان شهرستان کرمان گفت: شیوع کرونا موجب وارد شدن آسیب به بخش گردشگری ماهان شده و حدود 500 تا 700 نفر در بخش گردشگری ماهان به دلیل شیوع کرونا بیکار شدند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معین اقتصادی برای بخش ماهان در نظر گرفته نشده است گفت: شهرک صنعتی ماهان فقط برای مواد غذایی تعریف شده و اجازه فعالیت به سایر صنایع داده نمی‌شود که باید این مشکل بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل کمبود زمین برای برخی پروژه‌ها مانند پرورش طیور در بخش ماهان باید بررسی و رفع شود ادامه داد: مشکل تأمین آب آشامیدنی بخش ماهان و برخی از روستاها و عدم تعیین تکلیف احداث زیرگذر ماهان باید بررسی شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه اختیار اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری و شورا، از بخشداری گرفته و به فرمانداری واگذار شده تا به ادارات مربوطه واگذار شود بیان کرد:  این امر سبب شده برخی هزینه کردها در جای مناسب خودش رخ ندهد.

وی با اشاره مشکلات بخش راین گفت: گازکشی به تعدادی از روستاهای این بخش هنوز انجام نشده است و با وجود نداشتن جایگاه سی ان جی در شهر راین، احداث این جایگاه با توجه به مشکلات اقتصادی هزینه زیادی در بر دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرکز پلیس+ 10 در شهر راین وجود ندارد و مردم باید برای دستیابی به این مرکز به کرمان مراجعه کنند  که باید در این زمینه اقدام لازم انجام شود.

در این نشست مقرر شد بخشداران مشکلات مربوط به حوزه استحفاظی خود را در چهار حوزه ارتباطات، بنیاد مسکن، آب آشامیدنی و راهداری و راه روستایی را جمع‌بندی و ظرف یک روز گزارش را به فرمانداری تحویل دهند تا متناسب با آن جلسات تخصصی با مدیران مربوطه با حضور پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

 

به گزارش تسنیم در این نشست بخشداران شهرستان کرمان نیز به بیان مشکلات خارج از موضوعات چهارگانه فوق در بخش‌های خود پرداختند.