کد خبر: 88902

استاندار کرمان با بیان اینکه سهم استان در وصول درآمدهای مالیاتی عادلانه نیست گفت: مطالبه استان کرمان برگشت مازاد وصولی درآمدهای مالیاتی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان اظهار داشت: تجربه نشان داده که خیلی لوایح بودجه دولت را نمی‌توان تغییر داد اما در بودجه استان‌ها این امکان وجود دارد و باید از تمام ظرفیت‌ها برای جذب اعتبارات بودجه‌ای استفاده شود.

وی با بیان اینکه مدیران جمع‌بندی خود را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند گفت: ظرفیت افزایش بودجه در حوزه بهداشت و درمان، آب و فاضلاب و در حوزه سهم استان از حقوق دولتی معادن و درآمد مازاد مالیاتی وجود دارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه حدود 800 روستای استان کرمان مشکل آبرسانی دارد که با این بودجه‌ها عملاً کاری نمی‌توانیم بکنیم افزود: انگیزه‌ای برای استان کرمان در وصول مالیاتی نمی‌ماند چرا که مازاد درآمد سال گذشته را نداده‌اند.

وی با بیان اینکه سهم استان کرمان در وصول درآمدهای مالیاتی عادلانه نیست و مازاد درآمد استان برگشت داده نمی‌شود گفت: عمده افزایش درآمد استان از معادن استان کرمان است که باید در بودجه عادلانه برخورد شود.

زینی‌وند با اشاره به اینکه مطالبه جدی استان کرمان است که مازاد درآمد مالیاتی استان برگشت داده شود افزود: مدیران باید از ظرفیت طرح‌های ملی و ماده 56 برای استان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه فرصت زیادی نمانده و کمیسیون تلفیق آغاز خواهد شد ادامه داد: متأسفانه ساختار بودجه این گونه است که باید پیگیری کنیم تا نتیجه بگیریم و پیگیری‌هایی را هم که قبلاً دکتر فدائی استاندار قبل انجام داده بود با پیگیری انجام شده تقریباً محقق شد.

 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه خیلی از پروژه‌هایی که می‌شود تا فروردین و اردیبهشت سال آینده به اتمام برسد را معرفی کنید گفت: آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه طبق قولی که داده دی‌ماه به استان کرمان سفر می‌کند و در این سفر وضعیت این پروژه‌ها تأمین اعتبار خواهد شد.