کد خبر: 88912

مدیرکل اموراقتصاد و دارایی استان کرمان از سرمایه‌گذاری ۳۰ درصد از مجموع سرمایه سهامداران غیرمستقیم کرمانی سهام عدالت در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حمید شیخ‌اسدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یک میلیون و 930 هزار نفر مشمولین سهام عدالت در استان کرمان هستند اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و 400 صد هزار نفر روش غیرمستقیم را انتخاب و 530 هزار نفر روش مستقیم را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه در استان کرمان یک میلیون و 400 هزار نفر باید به سامانه سجام مراجعه کرده، ثبت‌نام خود را انجام داده و کد بورسی دریافت کنند گفت: برای ثبت‌نام در سامانه سجام مراجعه حضوری در دفاتر پیشخوان نیاز نیست.

مدیرکل اموراقتصاد و دارایی استان کرمان با اشاره به اینکه مردم در خانه هم می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام خود را انجام دهند افزود: درخواست داریم تا هم استانی‌ها از حضور در تجمعات به‌دلیل شیوع کرونا پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در سجام و دریافت کد بورسی در سامانه‌های غیرحضوری امکان‌پذیر بوده و هیچ مانعی وجود ندارد گفت: در هر خانه حداقل یک تلفن همراه و یک فرد تحصیل کرده وجود دارد که به راحتی می‌تواند ثبت‌نام کرده و کد بورسی دریافت کنند.

شیخ‌اسدی با اشاره به اینکه درخواست داریم سهامداران حتماً ثبت‌نام کرده و کد بورسی دریافت کنند افزود: مهلت ثبت‌نام تا 30 آذرماه تمدید شده بوده که در آخرین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان نیز این مهلت تمدید شده است و سهامداران عدالت نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی با بیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی و دوری از هر تجمعی در شرایط کرونایی امروز یک اصل است گفت: با هماهنگی انجام شده دفاتر پیشخوان در روستاها نیز این ثبت‌نام را انجام می‌دهند.

مدیرکل اموراقتصاد و دارایی استان کرمان با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی برای افرادی که ثبت‌نام نمی‌کنند اتفاق نخواهد افتاد افزود: ثبت‌نام کنندگان می‌توانند از منافع آزادسازی سود سهم خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که احراز هویت نشوند و کد بورسی نگیرند سود سهام به حساب آنها واریز نخواهد شد گفت: میزان سرمایه بسیار زیادی در استان کرمان در سهام عدالت غیرمستقیم بوده و بالای 20 هزار میلیارد تومان سرمایه مجموع سهامداران غیرمستقیم در استان کرمان است.

 

شیخ‌اسدی با اشاره به اینکه 30 درصد از این سرمایه می‌تواند با تصمیم هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در استان کرمان سرمایه‌گذاری شود و یک فرصت بسیار خوب در استان است افزود: مشمولین سهام عدالت به روش غیرمستقیم برای انتفاع از این سهام باید کد بورسی دریافت کنند.