کد خبر: 88938

۹ پروژه حوزه حمل و نقل ریلی استان کرمان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، با حضور ویدئوکنفرانس وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته حمل و نقل 9 پروژه اداره کل راه آهن کرمان به بهره‌برداری رسید.

مجید ارجونی مدیرکل راه آهن استان کرمان در این آیین با اشاره به جزئیات اقدامات انجام شده و پروژه‌هایی که در حوزه حمل و نقل ریلی استان کرمان امروز به بهره برداری می‌رسد اظهار داشت: بازسازی خطوط ریلی محور بافق - زرند به طول 33 کیلومتر از مهمترین پروژه‌هایی است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه سالن مسافری و محوطه بازسازی شده ایستگاه راه آهن فهرج نیز امروز به بهره‌برداری می‌رسد افزود: احداث ساختمان پاسگاه پلیس ایستگاه راه آهن زرند و احداث پاسگاه پلیس ایستگاه راه آهن بم از دیگر پروژه‌های افتتاح شده حوزه حمل و نقل ریلی استان کرمان است که امروز افتتاح شد.

ارجونی به تکمیل و تجهیز انبار توشه ایستگاه راه آهن کرمان و بهسازی مخزن سوخت مستقر در ایستگاه کرمان اشاره کرد و گفت: احداث و تجهیز چاه آبی ایستگاه راه آهن بم، بهسازی ساختمان ایستگاه سنگ و بهسازی ساختمان ایستگاه مورد از دیگر پروژه‌هایی است که امروز در حوزه حمل و نقل ریلی استان کرمان افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه آهن استان کرمان میزان اعتبار هزینه شده در این پروژه را 700 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: ارزش ریالی این پروژه‌ها نیز هزار و 132 میلیارد ریال است.