کد خبر: 88942

آخرین مشکلات مسکن مهر و طرح ملی مسکن استان کرمان در چهارمین جلسه شورای مسکن استان بررسی و بر تعیین تکلیف هر چه سریع ‌تر آن تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، چهارمین جلسه شورای مسکن استان کرمان به ریاست علی زینی‌وند استاندار کرمان و با حضور سیدمصطفی آیت ‌اللهی‌موسوی معاون امورعمرانی استاندار و جمعی از مسئولان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری برگزار و آخرین جزئیات و مشکلات مسکن مهر و طرح ملی مسکن استان بررسی شد.

در این جلسه علی زینی ‌وند استاندار کرمان با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در استان کرمان باید آسیب‌شناسی شود اظهار داشت: این طرح متقاضی لازم را در استان ندارد و بعید است در استان متقاضی بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به مشکلات متقاضیان مسکن مهر در استان کرمان بیان کرد: قابل قبول نیست که متقاضیان مسکن مهر  بلاتکلیف باشند و باید با تصمیم‌های قاطع مردم تعیین تکلیف شده و بانک ‌ها هم همکاری کنند.

استاندار کرمان بر حل مشکل 192 واحد مسکن مهر بهزیستی تأکید کرد و گفت: این پروژه در قالب تفاهمنامه سه جانبه مسکن مهر باید احداث می‌شد و مسئولان باید به طور ویژه به حل این مسئله را مدنظر قرار دهند.

در این جلسه علی حاجی ‌زاده مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان با اشاره به قرارداد احداث 32 هزار و 834 واحد مسکن مهر در قالب اجاره 99 در استان اظهار داشت: از این تعداد تاکنون 28 هزار و 100 واحد تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه از 4 هزار و 820 واحد مسکن مهر باقیمانده که برخی از آنها مشکلات قضایی دارند عنوان کرد: 340 هکتار زمین برای احداث مسکن مهر اختصاص داده شده و با وجود تأمین 220 هکتار زمین برای طرح اقدام ملی مسکن هنوز کمبود داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در استان کرمان در سه نوبت انجام شد که از 35 هزار و 990 نفر متقاضی حدود 16 هزار و 800 نفر آنها واجد شرایط شناخته شدند افزود: این افراد باید با مراجعه به سایت و بارگذاری مدارک ثبت ‌نام خود را کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون 7 هزار و 299 نفر به بانک معرفی شدند عنوان کرد: از این تعداد 5 هزار و 300 نفر واریز اولیه وجه را انجام دادند که چیزی در حدود 236 میلیارد تومان است.

در این جلسه علی ‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه مقاوم سازی مسکن روستایی در استان کرمان در مرز 65 درصد قرار دارد اظهار داشت: به دلیل حوادثی که سال‌های اخیر در استان داشتیم به این مسئله توجه ویژه ‌ای شده است .

وی با اشاره به اینکه در این دولت ساخت 62 هزار واحد را آغاز کردیم که 56 هزار واحد آن تا کنون به اتمام رسیده است گفت: تا کنون توانستیم 331 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مردم به ویژه در جنوب استان تأمین کنیم.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه 3 هزار واحد نیمه تمام در شرق و جنوب استان کرمان داشتیم که با کمک‌های دولتی و حساب 100 امام آنها را تمام کردیم افزود: در بخش مسکن روستایی هر سال 10 هزار واحد خروجی داشتیم.